Zprávy / Pozvánky

Co nového u Dřevěné cikády?

Co nového u Dřevěné cikády?

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.01.2013

Už dneska začíná druhý ročník vzpomínkového festivalu Homér’s memorial v brněnském klubu Boro. Že nevíte, o co jde? Festival je věnován zesnulému brněnskému básníku Pavlu Homéru Ambrožovi, zakladateli kapel Lambrechtův psychometr a Idiot Crusoe, který zemřel v roce 2011 jako aktivní člen kapely Já jsem poznal. Podrobnější výpis cestujících a účinkujících najdete www.christiania.cz>.

Na festivalu bude k vidění a slyšení celá řada tvůrců soudobé undergroundové a alternativní scény, ať již více či vůbec spjatá s Homérem. Proběhne uvedení nových knih a časopisů za aktivní účasti řady básníků. Na místě bude i potulná verze Dřevěné cikády, případní zájemci o konkrétní tituly pište s předstihem, budete je mít přichystány k vyzvednutí.

A jaké jsou novinky na Dřevěné cikádě? Posmrtně vydala kopřivnická kapela Nierika krásný vinyl u domovského labelu Piper Records (ten dále pokračuje), v limitované řadě 150 ks. Skladem je legendární album Vlastimila Třešňáka Koh-i-noor, na kompaktním disku i s bonusy. Guerilla Records dodala Requiem za Magora, což je sólová kompozice pro hlas a několik violoncell věhlasného brněnského hudebníka Josefa Klíče. A v neposlední řadě kniha Jana Balabána Publicistika a hry: Závěrečná část Balabánova díla ve dvou svazcích. Pozornost je třeba věnovat knize článků Paula Wilsona Bohemian Rhapsodies, které zbývá už jen pár posledních kusů a která dává dohromady vzpomínky člena Plastic People a zakladatele vydavatelství Boží mlýny, doplněno unikátními fotografiemi.

Z časopisů jsou stále časopisy Baráky, DNO 17, kniha rozhovorů Tváře undergroundu, z desek nová Narajama, Já jsem poznal, Hynkovy zámky, Hokr, Tyršova společnost, B4, Lennoniáda, Skrytý půvab byrokracie a další a další neopomenutelné kulturní střípky. Pište, přijďte, podpořte, vyzvedněte, recitujte.

Odkazy:
www.sopel.freemusic.cz
www.drevenacikada.cz
www.dratak.cz
www.christiania.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.

Amanda Palmer představila nový klip

redakce 19.09.2019

Amanda Palmer chystá v prsžkém Divadle Hybernia téměř tříhodinový koncert a zároveň představuje nový videoklip.

Doom, křest i elektronika v Kabinetu

redakce 18.09.2019

Melodické doom duo Year of the Cobra, domácí tíha Nikander, křest desky Dětí deště i americké elektronické trio v Kabinetu.

Generace 89 zavzpomíná v La Fabrice

redakce 18.09.2019

Na koncertu k 30. výročí festivalu Polsko-československé solidarity zahrají Tata Bojs, Katarzia, Hańba! a Lao Che.