Zprávy / Nové desky

Co nového u národa Indies?

Co nového u národa Indies?

redakce | Zprávy / Nové desky | 26.12.2013

Ediční plán Indies Scope roku 2014 nabízí celou řádku nových titulů. Změna vyhrazena, leč nepravděpodobná.

Bezobratři - Desátý den trní
Netradičně akusticky hrané a nápaditě aranžované album Bezobav (2010, Indies Scope) vyneslo kapelu až k žánrové ceně Anděl 2010 v kategorii world music. Velká očekávání z nového alba kapela uspokojí ihned na počátku roku 2014.

Luno
Před třetím albem vzpruha pro fanoušky v podobě šestipísňového EP. Psycho-pop kapely pod taktovkou zpěvačky Emy Brabcové (ex Khoiba atd.).

BraAgas
Již páté řadové album dámské kapely. Za album Tapas získala kapela žánrového Anděla.

Cermaque - Rodinné album
Po desce Démon v Paříži nyní šesté řadové album písničkáře Jakuba Čermáka, ve spolupráci s producentem Tomášem Havlenem a členy kapely Cirkus Cermaque. Na desce kromě nich účinkují i M. E. Kyšperský, kapela Zrní, Lucie Vítková, Jarda Noga či Iamme Candlewick.

DVA
Singl a videoklip Mulatu z dílny Dva je předzvěstí dlouho očekávaného alba Nipomo. Jeho vydání kapela plánuje na 25. února 2014 u amerického vydavatelství Northern Spy Records a v Evropě na vlastní značce Label Home Table (v ČR exkluzivní distribuce Indies Scope).

Lesní zvěř
Osobité pojetí drum’n’jazzu či nu-jazzu pod vedením Jiřího Hradila (Tata Bojs, Umakart) skvěle funguje nejen na jazzovém, ale i rockovém či alternativním podiu. Druhé album po skvělém eponymním debutu vyjde v produkci Dušana Neuwertha v březnu 2014.

Jiří Pavlica & Hradišťan
Nové album, které navazuje na legendární album O slunovratu.

Kieslowski
Novou desku duo Kieslowski nahrává ve Francii a produkuje ji Jan P. Muchow. Album vyjde v září 2014.

Zuby nehty
Combeckové album legendární dámské kapely, nové skladby a koncerty na podzim.

Tara Fuki
Od Sens to budou čtyři roky, pátou řadovou desku netrpělivě očekávají nejen fanoušci tohoto unikátního dámského violloncelového dua.

Traband
Od projektu Neslýchané to budou na podzim tři roky, kam zaměří svoji pozornost Traband tentokrát?

Čankišou
Na podzim 2013 se sice kapela Čankišou účastnila nahrávání pohádek Jak na příšery, ale od řadovky Faÿt to budou na podzim tři roky. Co nového u národa Čanki přinese nové album?

Info

Indies Scope
www.indies.eu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Michal Kaščák v novém projektu Drť

redakce 09.12.2019

Mišo Kaščák jako generál StB v novém projektu Mira Tótha Drť. Vydání debutového alba je plánováno na začátek příštího roku.

Nová Sekvoye

redakce 02.12.2019

Frustrovaná část jedinců se oddělila od nadprodukcí posedlého epicentra společnosti. Rap, politika, metafyzika? Dystopie.

Ještě to tady je: Hrubá Hudba

redakce 29.11.2019

Hrubá Hudba jsou dvě alba propojené jednou myšlenkou. Dvě nahrávky, dva světy, jedna hudba a nekonečná vášeň...

Ima Teva debutují deskou Chant

redakce 28.11.2019

Album nesoucí název Chant citlivě kombinuje minimalistickou elektroniku s niternými zpěvy a temnými ambientními plochami.

Beps’n’Johnnies: Kytary až na kost

redakce 27.11.2019

Beps’n’Johnnies jsou na Bare Bones dospělou kapelou, která navzdory moderním trendům vyšlechtila z tradičních a dřevních žánrů kytarové hudby svou vlastní, osobitou tvář.

Guilty Echoes: Hluk ze Svoboďáku

redakce 27.11.2019

Rok a půl po setu na Full Moon Stage 2018 v rámci Colours of Ostrava se Guilty Echoes vrací, tentokrát jako trio. S novou deskou.

Klubový debut projektu Evil Medvěd

redakce 21.11.2019

Fictionkin je debutové EP tohoto projektu, které reflektuje neustále bobtnající a transformující se zvuk živých setů Evil Medvěd.

Paleta zvuků a žánrů na novém albu projektu Omnion

redakce 16.11.2019

Druhé album sólového projektu Omnion skladatele, multiinstrumentalisty a hráče na tabla Tomáše Reindla vychází s osmiletým odstupem od alba prvního.

David Tichý vydává sólovku pod aliasem Further Down

redakce 14.11.2019

Davida Tichého můžete znát coby klávesáka ze skupin Manon meurt nebo Chief Bromden, méně se o něm ví, že se věnuje i tajemných elektronickým nahrávkám.

Cimbál kontra digitál - Nona Records vydávají Thyme

redakce 13.11.2019

Thyme jsou inspirováni hraním se symfonickým orchestrem a folklórním uskupením, ale rovnou i měrou poslechem a zalíbením v experimentálníh skladatelích dvacátého století.