Akce

Conor Maynard a 070 Shake poprvé v Praze

070 Shake (us)
03. 07. 2023 20:00
Roxy, Praha

Hudba rapperky 070 Shake vychází z těch nejtemnějších zákoutí a stínů duše. Do Prahy hudebnice přiveze 3. července 2023 svou ceněnou desku You Can’t Kill Me. Britský hudebník Conor Maynard se díky TikToku stal jedním z nejsledovanějších indiepopových umělců posledních let. V rámci své letní tour přijede také poprvé do České republiky, kde v pražských Žlutých lázních 25. srpna představí své největší hity.

Kariéra hudebnice 070 Shake z New Jersey akcelerovala v roce 2016, kdy ji podepsal label GOOD Music. Krátce nato se tak objevila ve skladbách Pushy T, Nase nebo Kanyeho Westa. Populární je i na nezávislé popové scéně, mezi časté spolupracovnice se řadí i Christine and the Queens, singl Guilty Conscience z debutové desky Modus Vivendi remixovali Tame Impala. Její jemný hlas a sentimentální melodická rytmika skvěle doplnili výrazné rapové skladby i taneční bangery. Stejně jako ve své tvorbě se v rámci spoluprací nikdy nebála ukázat svou zranitelnou stránku a prozkoumávat nekonformní nebo temně romantická místa. Ve svých skladbách vypráví historky s gangsterským pozadím, zpovídá se ze svých závislostí, velký prostor dává lásce k sobě samotné.

A přesně takové je i aktuální album You Can’t Kill Me, na kterém se 070 Shake noří ještě hlouběji do svého nitra, kde zkoumá své slabé stránky. Jako málokomu se jí daří vyzdvihovat vlastní zranitelnost a otevřenost, a zároveň tvořit vlastní osvobozující manifest dodávající sílu svým posluchačům.


Jeho debutové album z roku 2012 se v Anglii stalo hned po vydání číslem jedna, největší slávu ale zažívá až po deseti letech na scéně, kdy se Conor Maynard rozhodl opustit velké vydavatelství a své skladby rovnou sdílet na sociálních sítích. K jeho vůbec nejoblíbenějším videím patří ty z jihokorejským umělcem Shaunem nebo svým bratrem Jackem Maynardem. Dnes je jedním z nejsledovanějších britských hudebníků na TikToku. Kromě toho, že na sociálních sítích představuje vlastní tvorbu a fanouškům poodhaluje své soukromí i tvůrčí proces, je známý pro své covery. Jeho verze skladby You Broke Me First (v originále od Tate McRae) má jenom na Spotify téměř 100 milionů přehrání.

Info

070 Shake (us)
3. 7. 2023 20:00
Roxy, Praha
Fb událost

Conor Maynard (uk)
25. 8. 2023 20:00
Žluté lázně, Praha
Fb událost

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace