Akce

Cool v plotě osciluje mezi žánry

Cool v plotě
13. 09. 2024 18:00 - 14. 09.
, Písek

Město Písek se o víkendu ve dnech 13. až 14. září 2024 v rámci festivalu Cool v plotě promění v přehlídku umělců, kteří vystupují výhradně sólově.

Festival se odehrává na několika místech v historickém centru města Písku a přivádí tak návštěvníky do tak krásných lokalit Jihočeského kraje s jedinečným geniem jako je nádvoří galerie Sladovny nebo s ním sousedící nádvoří Prácheňského muzea a další. Letos vystoupí více než třicet umělců ze Španělska, Velké Británie, Polska, Slovenska a řada současných objevů z české scény. Tento rok budou mít návštěvníci možnost naslouchat nejen nadupaným tanečním beatům, zvukům kytarových riffů, improvizované hře na bicí, těremin, ale i například ambientní zvukové koláže s filmovou projekcí.

Na jubilejním 15. ročníku festivalu Cool v plotě vystoupí Pantha du Prince – německý elektronický producent, britský David Boulter, člen skupiny Tindersticks, se svou  hudbou obsahující také fragment z tvorby pro film, herec a hudebník Vladimír Javorský, charismatická indie popová zpěvačka a hudebnice Anna Vaverková, Dušan Černák – slovenský bubeník s osobitým herním projevem působící na jazzové a alternativní hudební scéně jako zjevení, zpěvačka a skladatelka Blanka Šrůmová, zakládající členka skupiny Tichá dohoda, polský zvukový mág Netsu se svou psychedelickou taneční elektronikou, písničkářka a zpěvačka Jana Vébrová. Dále vystoupí také Michal Skořepa, Petra Hermanová, Michal Kořán, Marie Ladrová Jaroslav Kořán, Katka Sarkozi, Andrea Šulcová a další.


Pestrý doprovodný program nabídne pro velké i malé návštěvníky interaktivní představení Báry Kláry. Z divadla ADHD se představí sólově Honza Pařil se svou melodramatickou hrou WC Story anebo příběh muže, který se chtěl jen vyčůrat. Na řadu přijde zajímavá debata s novinářkou a moderátorkou Rádia 1 Janou Kománkovou. Celostní muzikoterapii s tóny různorodých přirozeně laděných nástrojů vhodnou pro návštěvníky bez omezení věku obstará muzikoterapeutka Veronika Boulterová.

Info

Cool v plotě
13.–14. 9. 2024
Písek
Fb událost

foto © se svolením festivalu Cool v plotě

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace