Akce

Creepy ambient pop s Dane Joe

Dane Joe (il) + Ciccone (de)
19.04.2019 20:00
GRID, Praha

Adi Kum aka Dane Joe vydala na konci loňského roku debutové album New Age pod hlavičkou vlastního labelu Baby Satan Records, který vydává projekty nejen v Berlíně (např. noise rockové Jealous nebo indie popové Moon Gear), ale třeba i ve Varšavě (witch house ambientní SKY). Únik do velkoměsta popisuje jako vysvobození z malé undergroundové scény Jeruzaléma.

Dane Joe své texty o panických atacích a dalších každodenních nesnázích naplétá do snových vokálů a atmosférických beatů. Svůj set prováže s elektronickou úderkou Diega Delgada aka Ciccone. Povoláním grafický designer a filmař vystoupení vizuálně doprovodí vlastní projekcí. Navazující set bude poloimprovizací, kde se potká ambient s noisem, rychlým tempem a shoegazem.

Společně s berlínskými projekty vystoupí i Lavra. Dvoučlenný projekt Barbory Zelníčkové a Tomáše Vondry, kterého známe např. z Orient nebo Tomáš Palucha, svou špinavou estetikou vytváří romantické pojítko mezi čarovnou agresí a krásou temných beatů. Od vydání prvního mixtapu Eve uplynuly tři roky a od té doby stihli ve zkušebně nahrát album dvou kompozic Life from the Monastery, i další dvě věci jako Union a Deity. Nejčerstvěji vydané album Usual Blaze vyšlo na konci loňského roku na hardcorovém labelu Pushteek.

Info

Dane Joe (il) + Ciccone (de) + Lavra
19. 4. 2019 20:00
GRID, Praha
fb událost

Foto © Tanja Krokos

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články