Zprávy / Pozvánky

Crossem volně proběhne Kid Drama, polovina dua Instra:mental

Crossem volně proběhne Kid Drama, polovina dua Instra:mental

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.03.2015

Kid Drama, jeden ze základních pilířů autonomic soundu a polovina dua Instra:mental, vystoupí 21. března na devátém večírku Volnej Průběh Crossem. Jako druhý hlavní host se představí nizozemský eklektik Interstellar Funk ze z labelů Rush Hour a Tape Records. Dnb/170 bpm set odehraje český Subject Lost.


Projektu Instra:mental se dokonale podařilo převrátit pohled na žánr. Když kolem roku 2007 začali vydávat skladby jako Pacific Heights, Comanche nebo Sakura, působilo to jako zjevení. Zvlášť v době, kdy propuklo šílenství kolem nařvaného, agresivního dnb ovládajícího klubové i festivalové parkety. Hru kompletně změnila skladba Photograph. Dosud by zřejmě nikdo neřekl, že takhle může znít dnb. Třeba Commix prohlásili, že jde o nejzásadnější věc poslední dekády. Svoji futuristickou vizi žánru pak Instra:mental představili a společně s dBridgem rozšířili po celém světě ve dvanáctidílném, dnes již kultovním autonomic podcastu, který dal vzniknout stejnojmennému hudebnímu stylu. Po jeho ukončení se však k velkému zklamání trojice rozpadla.

Kid Drama vša k nedávno ohlásil návrat, společně s dBridgem loni navíc rozjel projekt Heart Drive. Kromě dvou skvělých singlů mají na kontě čtyři vydání podcastů volně navazující na kultovní autonomic. Letos Kid Drama slibuje velké věci, které v Praze jistě předvede.

Hudební kořeny Interstellara Funka, vlastním jménem Olf Van Eldena, představují house a techno z Chicaga a Detroitu. Jimi však rozhodně nekončí. Eklekticky založený DJ trpí závislostí na těžkém basu, bezpodmínečnou láskou k analogovému synťáku a slabostí pro zaprášené bicí, denně objevuje nové a nové skvosty. Je však činný i ve studiu, vydává mimo jiné pro známou značku Rush Hour a její sublabely. V roce 2012 rozjel vlastní label Tape Records, na němž se mimo jiné objevil Mark Du Mosch. Petr Adamec známý jako Subject Lost je bezesporu jedním z nejvýraznějších umělců tuzemské klubové scény, letos sklidil velký úspěch druhou autorskou deskou Expo Nova, na níž zabrousil do zlámaných beatů a na 170 bpm. Na VPX 09 se proto místo klasického živého vystoupení Petr představí ve 170 bpm/dnb setu.

Info

Volnej Průběh Crossem 09
VP stage: Kid Drama, Subject Lost, VP DJs
Shotgun stage: Interstellar Funk, Click Joe, Mooris
sobota 21. 3. 2015
Cross Club, Praha

www.crossclub.cz
www.facebook.com/volnej.prubeh
www.club-autonomic.com
www.heartdrive.co.uk
www.soundcloud.com/tape-amsterdam
www.soundcloud.com/subject-lost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Black Holes představí novou desku

redakce 24.11.2022

Pro křest, který se odehraje v pražských Kasárnách Karlín, Black Holes připravili i speciální usb nosiče.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace