Zprávy / Festivalové

CTM festival se blíží

CTM festival se blíží

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.12.2021

Hybridní edice berlínského festivalu zaměřeného především na progresivní elektroniku CTM se odehraje od 19. ledna do 6. února 2022. Třiadvacátý ročník bude probíhat jak v online prostředí, tak v tradičních festivalových prostorách, jako jsou Berghain, Kunstquartier Bethanien, Festsaal Kreuzberg, SchwuZ a Radialsystem. Speciálně pro tento rok bude využit prostor Betonhalle. Letošním tématem festivalu je „kontakt“, sdružující kontakt s různými zvukovými světy, komunitami, zkušenostmi i kulturami. Průběh festivalu i program bude podléhat koronavirovým opatřením, která německá vláda schválí.

Ceněné album Reflection představí na festivale rapperka Loraine James, dialog mezi západní a tradiční indickou hudbou pak vokalista Nakul Krishnamurthy. Syntézu hardcore/punku a gabberu dovezou ze Spojených států živelní Machine Girl a na podobnou notu zahraje i newyorské hardcorové duo deli girls. Africkou diasporu v Holandsku bude reprezentovat producent De Schuurman, který vydal svou desku u Nyege Nyege Tapes, a Jennifer Walton přiveze svůj neotřelý pohled na power electronics. Představí se také nekompromisní projekt NURSE3D, který míchá thrashmetalové riffy do žánru, který pak přiléhavě nazývá terrorcore. Festivalovou ochutnávku si můžete užít na stránkách Buymusic.club, tedy na platformě umožňující vytvářet playlisty nezávislých hudebníků, kteří mají svou hudbu ke koupi na Bandcampu.

Info

CTM 2022
19. 1. 2022 - 6. 2. 2022
Berlín
web festivalu

foto: se svolením CTM festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Eurosonic Moon 2022

redakce 18.01.2022

Jako každý správný showcaseový playlist, i ten náš začíná téměř hodinovou metalovou seancí. Představujeme letošní Eurosonic.

Eurosonic Noorderslag již příští týden

redakce 16.01.2022

K již nabitému programu přidává Eurosonic nová jména, do soupisky přibili holandští nováčci MEROL, Wies, Pom, Cloudsurfers a Tinlicker.

Scandi, přehlídka severských filmů

redakce 09.01.2022

Diváci se můžou těšit na bohatý filmový program naplněný festivalovými předpremiérami, žánrovými tituly, ale i na legendární švédské němé filmy.

Rock for People a další zvučná jména

redakce 07.01.2022

Rock for People přivezou dánskou popstar MØ, rockové Wolf Alice, taky beabadoobee a další.

Jubilejní OFF Festival

redakce 06.01.2022

15. ročník OFF Festivalu ohlásil jednodenní vstupenky a odhalil termíny vystoupení těch největších hvězd.

Sharpe 2022 oznámil první jména

redakce 03.01.2022

Festival a konferencia Sharpe ohlasuje prvé mená a rozšírenie. Vystúpi aj japonská kapela Tricot.

Tři noci, tři filmy, tři setkání! ÍRÁN:CI 2022

redakce 03.01.2022

Festival ÍRÁN:CI 2022 v lednu v Praze a Brně promítne to nejlepší z íránské kinematografie

Metronome Prague spojil síly s Fource Entertainment

redakce 23.12.2021

Dohoda mezi novými partnery se sice týká primárně výhledu do roku 2023, umožňuje ale jednání už i na doplnění programu nadcházejícího ročníku Metronome Prague.

Festival Nu Sound of Serbia

redakce 20.12.2021

Srbská alternatívna hudba je dobre namiešaným kokteilom melodiky, údernosti, energie, živelnosti.

Youssou N´Dour, Modest Mouse a další na Colours of Ostrava

redakce 19.12.2021

Vůbec poprvé do České republiky přijede jedna z nejoriginálnějších a nejpůsobivějších kapel americké postgrungeové scény Modest Mouse.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace