Zprávy / Festivalové

CTM festival se blíží

CTM festival se blíží

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.12.2021

Hybridní edice berlínského festivalu zaměřeného především na progresivní elektroniku CTM se odehraje od 19. ledna do 6. února 2022. Třiadvacátý ročník bude probíhat jak v online prostředí, tak v tradičních festivalových prostorách, jako jsou Berghain, Kunstquartier Bethanien, Festsaal Kreuzberg, SchwuZ a Radialsystem. Speciálně pro tento rok bude využit prostor Betonhalle. Letošním tématem festivalu je „kontakt“, sdružující kontakt s různými zvukovými světy, komunitami, zkušenostmi i kulturami. Průběh festivalu i program bude podléhat koronavirovým opatřením, která německá vláda schválí.

Ceněné album Reflection představí na festivale rapperka Loraine James, dialog mezi západní a tradiční indickou hudbou pak vokalista Nakul Krishnamurthy. Syntézu hardcore/punku a gabberu dovezou ze Spojených států živelní Machine Girl a na podobnou notu zahraje i newyorské hardcorové duo deli girls. Africkou diasporu v Holandsku bude reprezentovat producent De Schuurman, který vydal svou desku u Nyege Nyege Tapes, a Jennifer Walton přiveze svůj neotřelý pohled na power electronics. Představí se také nekompromisní projekt NURSE3D, který míchá thrashmetalové riffy do žánru, který pak přiléhavě nazývá terrorcore. Festivalovou ochutnávku si můžete užít na stránkách Buymusic.club, tedy na platformě umožňující vytvářet playlisty nezávislých hudebníků, kteří mají svou hudbu ke koupi na Bandcampu.

Info

CTM 2022
19. 1. 2022 - 6. 2. 2022
Berlín
web festivalu

foto: se svolením CTM festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat festival se vrací do areálu kladenské Poldi

redakce 18.08.2022

Po vydařené loňské premiéře audio-vizuální noci Till the Last se kolektiv Lunchmeat vrací do areálu bývalých hutí a oceláren Poldi Kladno.

Festival MikuLOVE příští víkend

redakce 17.08.2022

Festival navazuje dramaturgií a podtitulem Festival nepopulární hudby na dvacetiletou tradici zdejšího festivalu Eurotrialog.

Batch a třináct brněnských klubů

redakce 15.08.2022

Batch si klade za cíl poukázat na živost brněnské kulturní sféry, bohatou hudební historii a současnost i důležitost společného hlasu aktérů na klubové scéně.

Jazz Goes to Town ohlašuje další edici

redakce 15.08.2022

Můžete se těšit na osm českých premiér, z toho jednu světovou, a to skladbu Songs legendárního skladatele a trumpetisty Michaela Mantlera.

Breathe festival už po ôsmy raz

redakce 14.08.2022

Organizátori Breathe festivalu počas roka realizujú klubové parties v prešovskom Wave, ale aj vo vzdialenejšej Prahe.

Na Salaši podruhé

redakce 13.08.2022

Hudební program, japonská kaligrafie, umělecká realizace, dobré jídlo a pití, to jsou body kulturního dne v nezaměnitelném prostoru poblíž Tvarožné Lhoty.

Druhý ročník Raveyard Festivalu

redakce 12.08.2022

Tentokrát se můžete těšit na světová drum’n’bassová jména, ale také na špičky tuzemské rapové scény nebo novou experimentální stage.

Festival Metal!!! přiveze Napalm Death

redakce 11.08.2022

Českou scénu zastupují i brněnští deathmetaloví Vanguard, Refore, jejichž koncerty bývají hodně našlapané nebo See You in Hell.

Na Arctangent dorazí Opeth, Cult of Luna a další

redakce 10.08.2022

Milovníci mathrockových rytmů a anglického bláta se mohou těšit na Lightning Bolt, A. A. Williams, Emmu Ruth Rundle, Mono, Zeal and Ardor, Godlfesh, Amenra a další.

Polský Fest Festival je za rohem

redakce 09.08.2022

Letos se na devíti hlavních scénách a v dalších zónách představí přes 200 umělců z celého světa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace