Zprávy / Festivalové

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.12.2022

CTM a sesterský festival transmediale do svého programu doplňují nová jména. Chystají se mnohovrstevnaté spolupráce, multidisciplinární projekty, které rozšiřují a kritizují technologie, noci rituálního hluku i digitálního chaosu. S dlouholetým partnerem MONOM uvedou večer věnovaný nově objednaným imerzivním zvukovým dílům, která zkoumají vzájemné vztahy mezi analogovými a digitálními nástroji. Poprvé se festival spojí i s KW Institute for Contemporary Art a propojí svět umění a hudby.

Lineup v prostoru Festsaal Kreuzberg v čele s královnou screama Lil Mariko nyní doplňují další dvě hudební osobnosti. Zádumčivou lyriku představí Iceboy Violet, zatímco Xzavier Stone se zálibou v rapu, R&B a těžkých basech nabízí svěží a neokázalou smyslnost.

Na dvojkoncertu v silent green Kuppelhalle vystoupí islandská umělkyně Hekla a Daniel Blumberg s prvním představením svého díla GUT, které vyjde v květnu na labelu Mute. Klubová noc bude patřit i místnímu kolektivu Widows, který představí umělce, jako jsou Assyoutii, Bae.con., Lamb, Creo En Todo, Makossiri, BLK SLK a další. A na své si přijdou i příznivci blast beatů, na festivalu totiž vystoupí i belgičtí metalisti Wiegedood, kteří doplní sety Any Foscy, Ruhaila Qaisara a Marie W Horn se Sarou Parkman v Berghainu. Na festival si blíže posvítíme v lednovém Full Moonu.

Info

CTM 2023
29. 1. - 5. 2. 2023
Berlín
web festialu

foto © se souhlasem Iceboy Violet

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People přidává nejen The Offspring

redakce 05.12.2023

The Offspring vystoupí vedle Bring Me the Horizon, Avril Lavigne, Pendulum, Coreyho Taylora či Parkway Drive.

Berlínské CTM zveřejnilo první vlnu vystupujících

redakce 03.12.2023

Na přelomu ledna a února proběhne v Berlíně 25. ročník festivalu, který s tématem „Sustain“ zaplní prostory nejen Berghainu.

Sedm amerických thrashmetalových jmen na Brutal Assault

redakce 02.12.2023

Kapela Armored Saint přinese na BA svou kombinaci prvků klasického metalu se současnými vlivy vytvářející silný a progresivní zvuk.

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace