Zprávy / Festivalové

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.12.2022

CTM a sesterský festival transmediale do svého programu doplňují nová jména. Chystají se mnohovrstevnaté spolupráce, multidisciplinární projekty, které rozšiřují a kritizují technologie, noci rituálního hluku i digitálního chaosu. S dlouholetým partnerem MONOM uvedou večer věnovaný nově objednaným imerzivním zvukovým dílům, která zkoumají vzájemné vztahy mezi analogovými a digitálními nástroji. Poprvé se festival spojí i s KW Institute for Contemporary Art a propojí svět umění a hudby.

Lineup v prostoru Festsaal Kreuzberg v čele s královnou screama Lil Mariko nyní doplňují další dvě hudební osobnosti. Zádumčivou lyriku představí Iceboy Violet, zatímco Xzavier Stone se zálibou v rapu, R&B a těžkých basech nabízí svěží a neokázalou smyslnost.

Na dvojkoncertu v silent green Kuppelhalle vystoupí islandská umělkyně Hekla a Daniel Blumberg s prvním představením svého díla GUT, které vyjde v květnu na labelu Mute. Klubová noc bude patřit i místnímu kolektivu Widows, který představí umělce, jako jsou Assyoutii, Bae.con., Lamb, Creo En Todo, Makossiri, BLK SLK a další. A na své si přijdou i příznivci blast beatů, na festivalu totiž vystoupí i belgičtí metalisti Wiegedood, kteří doplní sety Any Foscy, Ruhaila Qaisara a Marie W Horn se Sarou Parkman v Berghainu. Na festival si blíže posvítíme v lednovém Full Moonu.

Info

CTM 2023
29. 1. - 5. 2. 2023
Berlín
web festialu

foto © se souhlasem Iceboy Violet

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Končiny mení svoju lokalitu

redakce 26.03.2023

Hlavným cieľom festivalu zostáva i naďalej objavovanie nových hudobných končín pričom návštevníci sa môžu tešiť na mená domácej i zahraničnej nezávislej hudobnej scény.

Lisabonská edice Sónaru proběhne už příští týden

redakce 25.03.2023

Na sklonku března vystoupí Folamour, Max Cooper Live, WhoMadeWho, VTSS, Rui Vargas, KiNK Live, Mochakk, I Hate Models, Or:la, Héctor Oaks Live, SHERELLE x Kode9 a další.

Nový tachovský Festival Muziq

redakce 24.03.2023

Návštěvníci se můžou těšit na deset interpretů, z nichž určitě největší pozornost vyvolá rozpustilý tanečník, milovník disca, starých samplerů a analogových syntezátorů.

Rico Nasty, Rozi Plain a Duo Ruut na Pohode

redakce 23.03.2023

Line-up festivalu Pohoda sa rozrástol o ženské mená súčasnej svetovej hudobnej scény.

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

redakce 22.03.2023

Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény.

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace