Zprávy / Festivalové

Czech Music Crossroads: potkej svého guru

Czech Music Crossroads: potkej svého guru

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.06.2015

Czech Music Crossroads je showcasovým festivalem spojeným s panelovými diskuzemi. Jeho cílem je prezentace kvalitní a přesahové domácí hudby na scéně rocku, avantgardy, jazzu, folku a world music směrem do zahraničí. Není malých hudebních zemí, někdy je ale ku prospěchu věci, když své prezentační síly směrem do zahraničí spojí. Z plánované východoevropské hudební platfmormy, která by měla vyvrcholit společnou prezentací hudby těchto zemí na podzimním veletrhu Womex v Budapešti, vychází také mezinárodní charakter letošního ročníku showcase festivalu Czechmusic Crossroads s podtitulem Silesia: Music from Czech, Polish and Slovakian border regions.

Czech Music Crossroads proběhne v areálu Dolu Hlubina 14. a 15. července 2015. Dopoledne budou věnována panelovým diskuzím vedeným hudebním publicistou Petrem Dorůžkou a odpoledne proběhnou showcase koncerty. Letošní novinkou je udělení Ceny odborníků a Ceny publika pro nejlepší skupinu ze showcase.

Letošní konference i showcasová přehlídka Crossroads oproti loňsku expandovala v několika rovinách - je delší, a míří víc do hloubky. Prioritou je pomoc českým hudebníkům a kapelám, a to nejen těm, které porota vybrala na showcasové koncerty - všem ostatním totiž Crossroads může posloužit jako unikátní studijní stáž. Program konference je sestaven, aby poskytl českým návštěvníkům co nejširší know-how.


Speed dating– Potkejte svého guru
Krátké, ale intenzivní, předem naplánované pracovní schůzky zvané speed dating jsou běžnou náplní mezinárodních konferencí a Czech Music Crossroads je poprvé nabízí české hudební veřejnosti. Hudebníci a agenti, kteří chtějí své kapely nabídnout zahraničním festivalům, poradit se se zkušenými profesionály z ciziny i domova, mají šanci vyměnit si kontakty, poskytnout materiály a oslovit partnery.

Neváhejte a využijte této mimořádné příležitosti. Osobní schůzku si můžete dohodnout na uvedených kontaktech. Jde o individuální, nikoli hromadné konzultace, objednávejte se tedy k jednotlivým lektorům, ke každému zvlášť.

V nabídce jsou odborníci z New Yorku, Barcelony, Tel Avivu, Ostravy i Londýna. Akce se bude konat jen v případě, že bude dostatečný počet zájemců, proto neváhejte a hlaste se, můžete si vybrat až 3 lektory.

Johannes Theurer / Berlin, WMCE – promotion in EuropeanRadio
Simon Broughton / Songlines Magazine
Jordi Urpi / Fira Manresa
Dubi Lenz / Red Sea Jazz Festival
Gerald Seligman / Caravan Arts Consultancy, Borneo World Music Expo
Tom Pryor / ex-National Geographic
Zlata Holušová / Colours of Ostrava

Info

Czech Music Crossroads 2015
Silesian Roots: Music from Czech, Polish and Slovakian border regions
14. - 15. 7. 2015
areál Dolu Hlubina, Ostrava

www.facebook.com/czech.music.crossroads
www.crossroads.colours.cz
www.colours.cz

Email k příhlášení se: crossroads_media@colours.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Queer filmový festival Mezipatra bude online

redakce 21.10.2020

Mezipatra letos uvedou v hlavní soutěži celkem jedenáct celovečerních snímků, mezi kterými jsou nově zařazeny i vybrané dokumentární filmy.

Bazaar Festival přivede své Superhrdinky až do obýváků

Martina Wes 20.10.2020

Šestý ročník divadelního a tanečního festivalu , který se soustředí na tvůrce nezávislé scény střední a východní Evropy, se přesouvá do online verze.

Letošní Blues Alive neproběhne

redakce 20.10.2020

Letošní ročník mezinárodního festivalu Blues Alive je bohužel z důvodu koronavirových opatření a celkové epidemické situace zrušen.

Ji.hlava online

redakce 16.10.2020

To nejnovější z českého i světového dokumentu, retrospektiva jihokorejského filmu, velká přehlídka afroamerického dokumentu i navýsost aktuální témata.

4+4 dny v pohybu vysílá podcastové studio

redakce 15.10.2020

Mluvit se bude o hnutí Black Lives Matter, aktivismu mladých lidí, digitální ekonomice, jak pohlížet na náboženství v dnešní době či o zvuku a hudbě.

Mezipatra představí novou znělku festivalu a highlighty letošního programu

redakce 15.10.2020

Vybrané snímky queer filmového festivalu Mezipatra svoji pozornost obrací na problémy uvnitř LGBTQ+ komunity.

Kurátory soutěže PAFu Jiné vize Tina Poliačková a Lumír Nykl

redakce 14.10.2020

Soutěž Jiné vize CZ si dlouhodobě klade za cíl vytvářet povědomí o českém pohyblivém obraze: hraničních formách na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu.

Literární přehlídku ProtimluvFest předznamenává téma tance

redakce 13.10.2020

Festivalová čtení sice neproběhnou kvůli koronavirovým omezením s publikem, ale sledovat jejich průběh budou moci zájemci na webových stránkách.

Festival současného umění 4+4 dny v pohybu v třídenní variantě

redakce 09.10.2020

Vzhledem k ohlášeným bezpečnostním opatřením organizátoři oznamují zkrácenou třídenní variantu festivalu.

Začal konkurz kapel na Welcome scénu Hradeckého slunovratu

redakce 06.10.2020

Welcome scéna tradičně nabízí skvělou příležitost pro české i zahraniční kapely prezentovat svou vlastní tvorbu.