Zprávy / Festivalové

Czech Music Crossroads - setkání se zahraničními odborníky a promotéry

Czech Music Crossroads - setkání se zahraničními odborníky a promotéry

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.05.2022

Showcase festival a konference Czech Music Crossroads vedle bohaté koncertní části nabídne českým hudebním profesionálům od 20. do 22. května v Domě kultury Poklad v Ostravě-Porubě také možnost setkání a diskuse s předními zahraničními odborníky a promotéry.

více o festivalu zde

Christine Semba vede WOMEX Special Projects a Marieke Meischke je booking agentka, tour managerka a vyhledávaná festivalová producentka. Hadas Vanunu je v izraelském hudebním průmyslu doslova za hvězdu. Dlouhá léta vedla legendární jeruzalemskou hudební venue Yellow Submarine. Dnes je uměleckou ředitelkou Israel International Music Showcase Festival a šéf-producentkou Jerusalem Jazz festivalu. Velké renomé má také Mohamed Ben Said spojený s tuniskou elektronickou a experimentální scénou. Milan Simas je spojený s významným kanadským showcase festivalem Mundial Montreal a Tom Besford je výkonným ředitelem English Folk Expo, nejvýznamnější britské organizace zaměřené na folk. Laura Camacho Salgado bude reprezentovat slavný a umělecky nesmírně vlivný festivalu Oslo World. Laura je kurátorkou programu s cílem zdůraznit význam kulturních institucí a umělců v boji za celospolečenskou svobodu projevu, svobodu slova a rovnost pohlaví. Rosa Galbany spolupracuje s hudebníky a renomovanými jazzovými kapelami ze Španělska i zahraničí.

Czech Music Crossroads pokračuje také ve svém úsilí prezentovat hudbu dlouholetých polských a slovenských partnerů. Maťo Noga je nejen člen skvělé kapely Balkansambel, ale také ředitelem festivalu Hudba sveta Žilina a World Music from Slovakia. Saša Pastorková pod hlavičkou nezávislé hudební organizace Spectaculum production na Slovensku podílí na produkci a dramaturgii mnoha významných akcí. Martyna van Nieuwland má bohaté zkušenosti s organizováním uměleckých akcí jako je Rawa Blues Festival, Festival Tauron Nowa Muzyka, Ars Cameralis nebo Helsinki Design Week. V současnosti je uměleckou ředitelkou Katowice JazzArt Festival a World Music Festival Sound Gardens a členkou představenstva European Jazz Network.

Czech Music Crossroads stále víc klade rovněž důraz na hostující země. Letos se představí zástupci Jižní Koreje. Přijedou Sungchun Lee, generální tajemník Seoul Music Week, Alice J.Y Park, manažerka skupiny Sinnoy a vedoucí programu Jarasum Jazz Festival a Victor M.K. Kye, producent mnoha korejských festivalů.

Za zcela mimořádnou událost v historii Czech Music Crossroads lze považovat vrcholnou početnou reprezentaci francouzské hudební scény. Ben Ling zastupuje Centre national de la musique, Edgar Féron významnou koncertní agenturu spojenou s labelem Accords Croisés, Joe Daventry představí náplň bretonské bookingové a produkční agentury Swap Music a Leila Chaibeddra velmi renomovanou agenturu Tartine Production s katalogem doslova nabitým světovými hvězdami world music. Jacques-Antoine Pinel je manažerem Naïade Productions. François Bloque představí svoji produkční společnost Ma Case Prod. Greg Connan se v agentuře Dérapage Prod věnuje africké a latinsko-americké hudbě. Producentka Manon Fouquet je dramaturgyní dvou bretonských významných festivalů Temps fête a Les Insulaires. Dále přijedou: Xavier Collin (WTPL Music), Sarah Karlikow ( Spectacle vivant en Bretagne), Frédéric Le Floch (L’Usinerie) a Sarah Doigno, kulturní atašé a zástupkyně ředitele Francouzského institutu v Praze.

Všichni uvedení se zúčastní konferencí a osobně se s nimi mohou návštěvníci setkat během speed-meetingu, na který se můžete dopředu přihlásit na webové stránce Czech Music Crossroads. Na koncertech zahrají například Tomáš Kačo, Nikol Bóková, Kaczi, Moonshye, Moonlight Benjamin, The Survivors, manželé Havlovi i hudebníci z Francie, Jižní Koreje, Polska a Slovenska.

Info

Czech Music Crossroads
20.–22. 5. 2022
Dům kultury Poklad, Ostrava–Poruba
web festivalu

foto © Alex shoots buildings

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Film a architektura. Pojedenácté

redakce 30.06.2022

Festival se letos rozšiřuje o nové promítací prostory a navyšuje počet projekcí. Nebudou chybět ani diskuze s tvůrci a další speciální doprovodný program.

Student Fest se zajímavým lajnapem

redakce 28.06.2022

Letos festival přinese, díky spolupráci s kolektivem glitter.hit, i zahraniční jména - italsko-australského producenta t0niho a polskou hyperpopovou dvojici mylittlethumbie & ksiaze700.

Central European Jazz Showcase představuje

redakce 27.06.2022

Cílem showcase je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Grape dopĺňa o mená lokálnej scény

redakce 22.06.2022

V prvej osmičke zverejnených mien sú Karin Ann, Fallgrapp, Le Payaco, Para, Billy Barman, Tolstoys, Korben Dallas a Malalata.

Pilotní ročník multižánrového U:festu

redakce 21.06.2022

Tématem U:festu je zkoumání hranic mezi uměním, kulturou a současnou digitální společností. Brillovka, Rožnov pod Radhoštěm.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace