Akce

Další vlna zvučných jmen Unsoundu

Unsound
01. 10. 2023 12:00 - 08. 10.
, Krakov

Festival Unsound, který proběhne v Krakově mezi 1. a 8. říjnem, zveřejnil další vlnu účinkujících, jež je opět nabitá jmény z celého světa napříč hudebními žánry.

O opening se postará Robert Piotrowicz, svou premiéru na Unsoundu bude mít britská představitelka experimentálního popu Tirzah. Guatemalská umělkyně Mabe Fratti vystoupí společně s I. La Católica, Hubertem Zemlerem a krakovským souborem Spółdzielnia Muzyczna. V souladu s letošními tématy festivalu – dada a data - vystoupí jedinečná Jennifer Walshe se svým albem A Late Anthology, speciální set s prvky dadaistických filmů z 20. let pak představí Rrose. Na své představení na varšavském festivalu Ephemera navážou Teoniki Rożynek a Aleksandra Słyż nebo ukrajinští Heinali.

V rámci Unsound Club Pass jsou zařazeny audiovizuální show, včetně těch od taiwanských Meuko! Meuko! & NONEYE, italského Shapednoise v kolaboraci se Sevi Iko Dømochevsky, Ziúr s novým albem Eyeroll nebo polského producenta Zaumne se snovým albem Parfum.

Kolektiv Nyege Nyege zastoupí brazilský DJ K, představí se také jordánský producent Toumba, detroitské trio HiTech s kombinací pouličního rapu a techna a na své legendární předcovidové vystoupení na Unsoundu naváže dreamcrusher s Kill Alters. Polští IFS spojili síly s japonským rapperem MA, aby premiérově představili REIFSMA, společný rituál o rychlosti 160bpm. DJ sety zahrají např. Rosa Pistola, Rama nebo Semprey b2b Kitty Sarcasm.

Info

Unsound
1.-8. 10. 2023
Krakov, Polsko
web festivalu

foto © Sonia Balzak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Boleslam, festival slam poetry

redakce 17.09.2023

Během dvou dnů proběhne více než 24 tematických slamových exhibic, při kterých vystoupí největší jména tuzemské slamové scény.

Ji.hlava se zaměří na ženské režisérky

redakce 16.09.2023

Letošní program nabídne také přehlídku dokumentárních děl ve virtuální realitě.

Festival Spontana na kraji Brna

redakce 14.09.2023

Spontana je pole, na poli zelený ostrůvek a v něm betonový bazén ve kterém 23. září imploduje hned několik těles.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace