Akce

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

KovnaFest: Current 93 (uk)
16. 11. 2024 19:30
Kostel sv. Šimona a Judy, Praha

Current 93 v čele s Davidem Tibetem tvoří temné skladby plné mysticizmu a fantazie. Hrají velmi sporadicky, a když už se rozhodnou koncertovat, tak je musí oslovit i samotné místo události. Po osmnácti letech znovu rozezní jejich magický postapokalyptický folk kostel svatého Šimona a Judy v Praze. Tento umělecký zážitek se uskuteční 16. listopadu 2024 v podobě speciálního koncertu v rámci festivalu KovnaFest – jehož součástí, kromě klasického festivalového programu, bude i konference o avantgardní, experimentální a alternativní hudbě.

Magie. Jak jinak jedním slovem shrnout rituální tvorbu jedné z nejrespektovanějších osobností uměleckého světa – Davida Tibeta, který své vize rozvíjí jako básník, malíř, ale především jako hudebník v kapele Current 93. Souputník Nurse With Wound, Throbbing Gristle a Coil, se spolupracovníky jako Baby Dee, Genesis P-Orridge, Michael Cashmore, Nick Cave, Björk a v jeho obraze se vzhlížejí stovky umělců, které David Tibet inspiroval.


Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon. Prošli si industriálním, noise obdobím, až zavítali do dark folku, kde se ještě více zvýraznily Tibetovi okultní texty plné symboliky a magie. Tibet do hudby vkládá poézii, zároveň vždy dbal na mnohotvárné a pestré aranžmá. Vytváří tak s každou novou deskou jedinečný vlastní svět.

Info

KovnaFest:
Current 93 (uk)
16. 11. 2024 19:30
Kostel sv. Šimona a Judy, Praha
web festivalu

foto © Esa Valkeajärvi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace