Zprávy / Nové desky

Deaf Heart vydavají druhou desku

Deaf Heart vydavají druhou desku

redakce | Zprávy / Nové desky | 01.03.2022

Singl Be Gone, který kapela Deaf Heart před časem vypustila, byl první novinkou dalšího počinu. Druhá deska s příznačným názvem Curse of the Sophomore Album nabízí celkem devět rockových skladeb. K novému CD vyráží skupina na společné turné Rock'n'roll strikes back s formací The Silver Spoons. Křest proběhne v Praze v klubu Roxy 29. března 2022.

Deaf Heart ke své tvorbě přistupují s cynickým nadhledem a nové album není jiné. Zároveň však odhaluje temnější stránku kapely. Kytarové pasáže snadno střídají minimalistické beaty, mohutné basy či překvapivé rapové úseky. Se stejnou drzou lehkostí ale Deaf Heart představují i popové vypalovačky jakou je například první singl Be Gone. „Tuhle desku jsme s Thommym psali během minulých lockdownů, kdy vyhlídky nebyly zrovna valné, to se tam určitě obtisklo. Nahráváním jsme pak strávili průběžně celý rok 2021, ale bude to naše nejlepší druhá deska, co jsme kdy nahráli,“ komentuje kytarista Michael Vácha.

Za texty stojí frontman Thomas Lichtag, hudba pak vznikala ve spolupráci s kytaristou Michaelem. O mix a master se postaral bubeník Adam Vychodil, který k procesu říká: „kluci donesli super demoverze s dost specifickým a originálním vibe, který jsme nutně museli zachovat. Materiál, který jsme natočili v celkem pěti různých prostorách, se ale ve více směrech hodně lišil. Byla výzva docílit co možná nejpodobnější energie a soundu. Museli jsme přistoupit k celkově silné post-produkci v mixu a najít společnou řeč. Také se stávalo, že jsme použili něco, co kluci nahráli kdysi v noci doma po pár lahvích vína, ať basu nebo zpěvy – prostě to fungovalo líp! Důležitý je dělat cokoliv pro celek a nebát se experimentovat, deska tenhle přístup vyžadovala a my si to myslím ve výsledku i dost užili.“

Rock'n'roll strikes back tour s The Silver Spoons odstartuje 3. března v Ostravě a během celého března nabídne celkem osm koncertů po celé České republice. Každá skupina prezentuje rock´n´roll svým osobitým způsobem. V pojetí The Silver Spoons míří více do indie scény s britským nádechem, Deaf Heart k němu přistupují s punkovou přímočarostí a zároveň s popovými melodiem. Odehrají nový playlist, který bude kombinovat novinky se starší tvorbou.

Info

Deaf Heart
Fb kapely

foto © Kamil Klekar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Debut skupiny Tamara vyjde co nevidět

redakce 01.08.2022

Album Anderson zachycuje nadšení i zklamání z přátelství a rodinných vztahů, neopětovaných i vyčpělých lásek.

A Sense of Destiny: David Kollar + Arve Henriksen

redakce 26.07.2022

Základy k dvanástim skladbám albumu vznikli za krátkych desať dní, nasledovala však viac ako šesťmesačná komunikácia na linke medzi Prešovom a švédskym mestečkom Mölnlycke.

Novým releasem Wetlschmerzen je Ondrej Zajac

redakce 25.07.2022

Zajac neustále mení svoj zvuk aj prístup, nestačí mu ľahko ohúriť či zveličovať: práve v úprimnosti, krehkosti a integrite jeho tvorby počujeme Zajaca v najväčšej sile.

Kakktus na Na hrbatým koni

redakce 22.07.2022

Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník.

Ladislav Zensor jako Oblaka

redakce 21.07.2022

Ladislav Zensor čerpá vlivy ze součásné hybrid-klubové scény, experimentuje s různými hudebními směry, aby vytvořil nadžánrový zvuk.

Barbora Hora debutuje

redakce 12.07.2022

Barbora Hora na EP představuje minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem.

Irreality, nová deska Island Mint

redakce 12.07.2022

Poznávacím znamením Island Mint je slunečná nálada a propojení psychedelie šedesátých let s indie rockem.

Trio Dorůžka – Wyleżoł – Ballard vydává album

redakce 11.07.2022

Zvuk kapely se opírá především o analogové elektronické nástroje, jednoduché melodie a složité groovy.

Miss Petty vydala Slay

redakce 10.07.2022

Miss Petty na poli pěti nových skladeb řeší s nadhledem slávu, vztahy, a jednu skladbu napsala i pro své mladší já.

Pesničkár Nany Hudák vydáva nový album

redakce 10.07.2022

Žije v obytnom aute, ktoré je zároveň jeho ateliérom a nahrávacím štúdiom. Tam vznikol aj najnovší album Mramorové slnko.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace