Zprávy / Nové desky

Debut Hello Incognito završuje podzim Bughead Records

Debut Hello Incognito završuje podzim Bughead Records

redakce | Zprávy / Nové desky | 10.11.2021

Písničkář Hello Incognito vydal začátkem listopadu svůj dlouhohrající debut s názvem Greenhorn. Album vychází na kazetě u slovenského labelu Z Tapes, stejně jako u jihomoravských Bughead Records.

„Název desky odkazuje k tomu, že jsem nějaké písničky složil už před lety. Ale taky k tomu, že mám rád westerny. Mám teorii, že kdybych žil v časech divokého západu, zastřelili by mě při prvním přepadení dostavníku, protože bych udělal nějakou amatérskou chybu,“ říká ke svému debutu Hello Incognito. Vznik desky, stejně jako většina produkce z labelu Bughead Records, probíhal v domácích podmínkách. „Nahrával jsem jen za stoprocentní jistoty, že právě není nikdo doma. I proto mi trvalo dokončení trochu déle.“ O mix a mastering se postaral Vincent Stránský, který spolupracuje na většině alb z produkce Bughead Records. Nahrávka Greenhorn, kterou celkem tvoří sedm skladeb, staví především na silném písničkářském projevu, rozmanitá je ale i zvukově. „Nerozumím synťákům, takže mám na desce třeba harmonium, skořápky, různá chrastítka, okarínu nebo dešťovou hůl.“


Pro malý jihomoravský label se jedná už o třetí release za poslední měsíc. Začátkem října vydali na kazetě debutové album v Brně působícího rakouského lo-fi hudebníka Nichiho Mleboma. V polovině října pak přidali v pořadí druhou labelovou kompilaci zaměřenou jak na interprety vydávající u Bugheada, tak na spřízněné hudebníky z on-line světa jako jsou Angie Death, Hark nebo Mister Sweetheart. Z domácí scény nabídla nahrávka debutující skladbu brněnské písničkářky Barbory Hory či skladbu uherskohradišťských Carya.

Info

Bughead Records
Bandcamp vydavatelství

foto © se svolením Bughead Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Lucie Redlová dozrála k lidovkám

redakce 13.05.2022

Valašská písničkářka posílená Jiřím Hradilem i horňáckými hudci vzdala hold svým kořenům, Jitce Šuranské i Davidu Stypkovi.

Duhan prichádza s projektom Wave Rider

redakce 11.05.2022

Tanečnosť, melodickosť a moderný nádych naberá oproti jeho predchádzajúcej tvorbe tvrdší a miestami cinematický charakter.

Nové album Filipa Míška u Weltschmerzen

redakce 09.05.2022

Podmanivé nálady, ASMR šuchoty, dronovo-ladené basové tóny, ostrý zvuk aj prekvapivé výbuchy zvukovej farebnosti.

Insania: Vejška života ví, že Země je placatá

redakce 05.05.2022

Insania si v novém klipu střílí z absolventů vysoké školy života a konečně vydává nové album GRRRotesky i digitálně.

Raritka Michael’s Uncle vyšla u Papagájova Hlasatele

redakce 04.05.2022

Na koncertě zazněla i zcela unikátní skladba Světlo, při jejímž provedení se k Michael´s Uncle připojila improvizovaná dechová sekce složená ze členů kapel Už Jsme Doma a Extempore.

Zbytečný luxus vydávají debutové album

redakce 29.04.2022

Album obsahuje jedenáct Petrových autorských písní – existenciálních zpovědí stárnoucího muže, tak trochu ztraceného v životě.

Kounovsky: Live Forever je venku

redakce 27.04.2022

Kounovsky skladby na Live Forever propojuje pomocí popových refrénů a svůj rukopis opírá o elektronické beaty, trip hop a funkem nasáklou psychedelii.

Genuine Jacks s novým EP

redakce 25.04.2022

Na novom EP nájdete päť skladieb, na ktorých už tradične s kapelou spolupracoval ich dvorný producent Lazer Viking.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace