Zprávy / Nové desky

Debutové EP projektu Lannne je vonku

Debutové EP projektu Lannne je vonku

redakce | Zprávy / Nové desky | 17.06.2019

Už od 31. mája ponúka Juraj Peták fanúšikom možnosť vypočuť si päťskladbové EP so skratkovitým názvom NNN. Práve tri enká predstavujú New Narrative Necessary - hudobné hnutie, ktoré pod pseudonymom Lannne spúšťa.

Peták svoju hudbu, na ktorej spolupracuje s bubeníkom Maximom Ramacsayom a klávesákom Martinom Zaujecom, opisuje ako bluesové jazyky s hip-hopovým beatom. Skutočne tak znie aj zvyšná štvorica nového materiálu. Výprava za sebaobjavovaním začala piesňou Similar Taste, ktorá EP uzatvára. V skutočnosti je to prvá skladba nového projektu, a preto je pre autora dôležitá. Ďalej nasledovala Beginning. Ochutnávku z tvorby dopĺňajú ešte skladby Sanity a My Doorbell. Prvá menovaná bola hotová len nedávno, pred dokončením celého EP a vyjadrovala stav ľahkého pomätenia. Peták pochyboval, že vôbec minialbum dokoční. Druhá je o chybách, ktoré si uvedomuje, ale napriek tomu ich často opakuje. Netreba sa báť, piatimi skladbami na tento rok nekončí. Svojmu vydavateľstvu Gergaz sľúbil plnokrvný album, ktorý chce napísať v lete popri koncertovaní. Líder kapely Purist na svoju novinku upozornil ešte koncom marca. Vtedy predstavil svoj prvý samostatný singel Bad Manners.

Info

Lannne – NNN (Gergaz, 2019)
bandcamp projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Písničkář Homes debutuje deskou Lufu

redakce 21.02.2020

Mladý písničkář a producent Homes debutuje s melancholickou, osmiskladbovou nahrávkou Lufu, kterou si sám mixoval.

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

redakce 21.02.2020

Čtyřtrackovým EP Frost, které právě vychází na značce Ressonus Records, se hlásí o pozornost český producent katsa.theo.

Hrtl, nová deska, nové světy: Hotspot

redakce 20.02.2020

Hotspot je název třetí řadové desky od zkušeného elektronického hudebníka Hrtl, který má na kontě cenu Anděl z roku 2015.

Dmitrievna vydává nový singl Ferrari

redakce 13.02.2020

Track stylisticky navazuje na její předchozí tvorbu, s výraznější industriální atmosférou a ostrým feministickým podtextem.

David Pomahač vypráví příběhy o cestách ze tmy do světla

redakce 13.02.2020

Ve srovnání s Pomahačovým předchozím projektem, urban folkovým duem Kieslowski, značí novinka Do tmy je daleko posun v jeho tvorbě.

Virtuální zpěvačka Nivva vydává debutové EP

redakce 12.02.2020

Nivva je virtuální hudebnice, digitální bytost. Debutové EP Easy vydává na labelu Bad Names.

Nina Kohoutová debutuje singlem Blue Sunray

redakce 12.02.2020

Tématem její autorské hudební prvotiny je vztah se starší sestrou, která se neočakávaně osamostatnila a následně stala matkou.

Coals představují nový singl Pearls

redakce 11.02.2020

Kasia Kowalczyk a Łukasz Rozmysłowsky aka Coals chystají na březen zbrusu novou desku docusoap, kterou uvádí první singl.

Bare Escape debutují u Kabinet Records

redakce 29.01.2020

Brno i celá česká alternativní hudební scéna dostala do žil transfuzi divoké krve. Nová kapela neznamená nutně nové tváře.

Mighty Oaks představují nový singl a videoklip

redakce 27.01.2020

Indiefolkové trio usazené v Berlíně aktuálně představuje nový singl Tell Me What You’re Thinking. Zároveň ohlašují novinkové album.