Zprávy / Pozvánky

Deeper v Praze s Chief Bromden

Deeper v Praze s Chief Bromden

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.11.2021

Co dělat, když bolest přehlušuje radost? Co se stane, pokud věci, o kterých si myslíte, že vám pomáhají, nakonec škodí nejvíc? Na tyhle, poměrně hloubavé a skličující, otázky odpovídá kapela Deeper z Chicaga. Už v sobotu 27. listopadu v Underdogs' na Smíchově se i přes všechny strasti covidové éry můžete nechat unášet tóny výjimečné americké kapely, která navzdory všemu i nadále brázdí svět a chce svým fanouškům dopřát požitek z hudby.

Nová deska Auto-Pain se sice stále drží postpunkové tradice debutu Great Lakes, ale je daleko barvitější než její předchůdkyně. Na druhém albu se kapela vydává do zcela nových prostor a pomocí syntezátorů tvoří stíny tam, kde kdysi cihly z hutného zvuku kytar zastínily slunce. Pokud se z výše uvedeného zdá, že je hudba Deeper náročná na poslech, není to pravda. I v těch nejtemnějších momentech hraje kapela s naléhavostí a s tvůrčí energií, co zní nakažlivě živě. Během nahrávání poslední desky zemřel kytarista Mike Clawson. Desku Auto-Pain ale kapela dokončila již před Clawsonovou smrtí, jak uvedl zpěvák a kytarista Nic Gohl. Tragické texty však později nabyly zcela jiného významu. Celá myšlenka alba byla původně převzata z knihy Brave New World, od dystopického autora Aldouse Huxleyho. „Mají tam sómu, díky které necítíte nic, ale díky auto-pain cítíte všechno. Pojďme cítit všechno a uvidíme, co se stane na konci," říká Gohl. Živé koncerty kapely jsou tak opravdu silným zážitkem.


Na večírku vystoupí mathrockové uskupení Chief Bromden s muzikou, která obsahuje různá žánrová zákoutí i obskurní skládanky pojící se do energického post rockového celku. Za svou krátkou tříletou kariéru mají na pažbě už solidní zářezy - hraní na Besedě u Bigbítu, vítězství v soutěži 1band2play nebo i nová SoundCzech video session.

Info

Deeper (us) + Chief Bromden
27. 11. 2021 19:30
Underdogs', Praha
Fb událost

foto © Jacob Pesci

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Timothee Quost, Aldana Duoraan a Amberg/Schmid v Punctu

redakce 08.12.2021

Večer pod taktovkou A2+ Asociace Mlok.

Novi_sad a Kurws v Punctu

redakce 07.12.2021

Dva koncerty festivalu Stimul přinášejí odlišné pohledy na hudbu, a to v pojetí úderného polského tria a řeckého zvukového umělce.

Moderat ohlašují koncertní návrat

redakce 03.12.2021

V rámci plánovaného turné přijedou také do Prahy na svůj dosud největší samostatný koncert.

Závěr Synapse Knowledge 2021

redakce 03.12.2021

Letošní edici uzavře panelová diskuze s Bárou Ungerovou (výtvarnicí & polovičkou kapely DVA) a Jazem Colemanem (Killing Joke).

Arleta a post-hudba v Pardubicích

redakce 01.12.2021

Reflexe „roku nula” odráží schizofrenní paletu nálad třicátníků přežívajících v uzavřeném a vylidněném hlavním městě, ale i holka, která mluví moc.

V prosinci už kabát a snad ještě Kabál

redakce 30.11.2021

Část publika se za Vojtěchem a Irenou po léta vrací, protože je to hudba tajemství a hudba bezpečí.

Špína Wiegedood a Portrayal of Guilt ovládne Fuchs2

redakce 29.11.2021

Black metal, který se snaží vypořádat s tím, že jsme všichni ze stejné špíny. Očistný rituál proběhne na konci ledna.

Skladby fluxové scény rozezní Goethe-Intitut

redakce 29.11.2021

Zazní skladby Yoko Ono, Milana Knížáka či Nam Jun Paika u příležitosti 100. výročí narození umělce Josepha Beuyse.

Fource přivezou Working Men’s Club a King Gizzard & The Lizard Wizard

redakce 29.11.2021

Ve svém repertoáru mají acidní zasněné rockové skladby, westernovou operu, nekonečné písně inspirované sci-fi romány, konejšivý folk i dystopický death metal.

Arctic Monkeys po třinácti letech

redakce 28.11.2021

Kapela se po svém posledním turné Tranquility Base Hotel + Casino, které skončilo v roce 2019, vrací na scénu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace