Akce

Deeper v Praze s Chief Bromden

Deeper (us) + Chief Bromden
27. 11. 2021 19:30
Underdogs', Praha

Co dělat, když bolest přehlušuje radost? Co se stane, pokud věci, o kterých si myslíte, že vám pomáhají, nakonec škodí nejvíc? Na tyhle, poměrně hloubavé a skličující, otázky odpovídá kapela Deeper z Chicaga. Už v sobotu 27. listopadu v Underdogs' na Smíchově se i přes všechny strasti covidové éry můžete nechat unášet tóny výjimečné americké kapely, která navzdory všemu i nadále brázdí svět a chce svým fanouškům dopřát požitek z hudby.

Nová deska Auto-Pain se sice stále drží postpunkové tradice debutu Great Lakes, ale je daleko barvitější než její předchůdkyně. Na druhém albu se kapela vydává do zcela nových prostor a pomocí syntezátorů tvoří stíny tam, kde kdysi cihly z hutného zvuku kytar zastínily slunce. Pokud se z výše uvedeného zdá, že je hudba Deeper náročná na poslech, není to pravda. I v těch nejtemnějších momentech hraje kapela s naléhavostí a s tvůrčí energií, co zní nakažlivě živě. Během nahrávání poslední desky zemřel kytarista Mike Clawson. Desku Auto-Pain ale kapela dokončila již před Clawsonovou smrtí, jak uvedl zpěvák a kytarista Nic Gohl. Tragické texty však později nabyly zcela jiného významu. Celá myšlenka alba byla původně převzata z knihy Brave New World, od dystopického autora Aldouse Huxleyho. „Mají tam sómu, díky které necítíte nic, ale díky auto-pain cítíte všechno. Pojďme cítit všechno a uvidíme, co se stane na konci," říká Gohl. Živé koncerty kapely jsou tak opravdu silným zážitkem.


Na večírku vystoupí mathrockové uskupení Chief Bromden s muzikou, která obsahuje různá žánrová zákoutí i obskurní skládanky pojící se do energického post rockového celku. Za svou krátkou tříletou kariéru mají na pažbě už solidní zářezy - hraní na Besedě u Bigbítu, vítězství v soutěži 1band2play nebo i nová SoundCzech video session.

Info

Deeper (us) + Chief Bromden
27. 11. 2021 19:30
Underdogs', Praha
Fb událost

foto © Jacob Pesci

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Totoro se poprvé objeví na českých plátnech

redakce 27.11.2021

Nadčasový film mistra japonské animace v produkci studia Ghibli se stal celosvětovým fenoménem.

Balázs Pándi & Petr Vrba v Potrvá

redakce 26.11.2021

Spolupráce dvou hudebníků, kteří mají společného leccos, ale především to, že hrají rádi a hrají hodně.

Konektiv Night spojuje již počtvrté

redakce 25.11.2021

Premisou je propojit české a zahraniční hudebníky žijící v České republice a ukázat nepravděpodobné spolupráce. Ema Brabcová, mʊdʌki nebo Tomáš Niesner s...

Památník ticha rozsvítí první chanukové světlo

redakce 25.11.2021

Završí se tak letošní vzpomínkový cyklus k 80. výročí zahájení deportací Židů z českých zemí.

Good Times Only a Méta Monde se loučí debuty

redakce 24.11.2021

Několikrát odložený křest debutových alb Good Times Only a Méta Monde, které vyšly už loni, se nakonec stává spíše dvojnásobnou rozlučkou.

Anna von Hausswolff představí varhanní album

redakce 21.11.2021

Švédská skladatelka na novém albu zkoumá šíři možností a nových vyjádření na jeden z nejklasičtějších nástrojů. Vystoupí v Praze i Bratislavě

Do Prahy míří Benee a Half Alive

redakce 21.11.2021

V roztančeném světě Half Alive se najde místo pro prvky čerstvého R&B, funku, popu i rocku.

Strange Bones a Calva Louise v Café V lese

redakce 21.11.2021

Čtyřčlenná kapela pochází z anglického Blackpoolu a podle jejích členů jde o město s naprostou politickou autonomií a nezávislostí na mysli, těle i duchu.

The Doors: Live at the Hollywood Bowl '68 v kinech

redakce 20.11.2021

Legendární americká kapela letos na podzim slaví padesát let od vydání svého alba L.A. Woman, posledního, na kterém se podílel Jim Morrison.

Cargo Gallery v rytmu rock'n'rollu i rapu

redakce 19.11.2021

Vydavatelství Dayspeed Music uzavírá přehlídkou letošní rok během nějž pěti ze zastupovaných umělců dopomohlo k novým albům, EP či singlům.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace