Zprávy / Pozvánky

Delta Sleep a Valerian Swing: od matiky k postrocku

Delta Sleep a Valerian Swing: od matiky k postrocku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.03.2015

Hudba spojuje a nezná hranic. A díky tomu se můžete těšit na společný koncert britských Delta Sleep a italských Valerian Swing, kteří jedou tour napříč Evropu a zastaví se tak i v Plzeňské Pohodě. No a to je znamení pro všechny fanoušky indie rocku, matyky, progresivních kytar a postrocku nebo jinak řečeno kapel typu Maybeshewill, ASIWYFA nebo TTNG.


Tihle samorosti a výborní muzikanti mají velkej talent pro technicky náročný, ale zároveň chytlavý písničky. Delta Sleep kladou důraz na melodický kytary, jazzový bicí a dunící basu ve spojení s hravostí a nadšením. Intenzivní, pohlcujcí a strhujcí indie rock silně matematicky a postrockem ovlivněnej někde mezi TTNG, American Football či At the Drive-in, sdílející stage s kapelami jako Tera Melos, LITE, And So I Watch You From Afar, Tall Ships, Tubelord a dalšími. Na velkou desku nespěchají, vydali zatím 2 EP, obě u labelu Big Scary Monsters (Algernon Cadwaller, Minus the Bear).


Valerian Swing, pocházející z Corregiio v Itálii, jsou převážně instrumentální kapelou s občasnými vokály, které umocňují už tak hodně emotivní nášup poháněnej výborným bubeníkem, kterej je dost odlišuje od podobně žánrově zaměřených kapel. Kus posthardcoru, kus matiky, kus postrocku, indie... Vše do sebe skvěle zapadá a není se čemu divit, když svoje předposlední album A Sailor Lost Around the Earth nahráli s Mattem Baylesem (Mastodon, Isis, Botch, Russian Circles) v Seattlu, kam si je tento dnes už skoro legendární producent sám pozval. Spolupráce se vyplatila, Valerian Swing nahráli i svoje další album s názvem Aurora ve stejném studiu. MMatt o něm říká, že je v něm více nálad, melodií a dokonce i vokálů. To jim otevřelo i více možností pro koncerty jak v Evropě, tak v Americe, kde vystoupili například na festivalu SXSW, či po boku Russian Circles, Boris či This Town Needs Guns...

Info

Místní Borci uvádějí
Delta Sleep (uk) + Valerian Swing (it)
25. 3. 2015 20:00
Pohoda Music Club, Plzeň
Vstupné: 100,- a více

www.facebook.com/events/810208585716227
www.deltasleep.bandcamp.com
www.valerianswing.bandcamp.com
www.facebook.com/pohodaplzen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace