Zprávy / Festivalové

Desátý RefuFest průsečíkem tradic a kultur

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.05.2015

V sobotu 30.5. se v parku Kampa uskuteční jubilejní 10. ročník multikulturního festivalu RefuFest. Myšlenkou festivalu je seznamovat veřejnost s kulturou migrantů žijících v České republice a skrze diskuze otevřít téma jejich integrace do české společnosti a migrace obecně. Organizátorem festivalu je InBáze, z.s. Akce se každoročně účastní více než 3000 návštěvníků pocházejících z více než 30 zemí světa.

Jubilejní 10. ročník multikulturního festivalu RefuFest nabídne již tradičně pestrobarevnou škálu hudebních a tanečních vystoupení, ochutnávky národních kuchyní, informační stánky o zemích původu migrantů, dětská divadla, výtvarné workshopy, výstavu fotografií a diskuze. Prostor bude dán i dalším neziskovým organizacím působícím v oblasti migrace a lidských práv, které u svých stánků seznamují veřejnost se svojí činností.


"Praha se stává čím dál více kosmopolitním městem, ve kterém migranti tvoří již více než 10% obyvatel. RefuFest pomáhá poodkrývat tuto rozmanitost a dává migrantům příležitost seznámit majoritu s kulturou zemí odkud pocházejí," říká Helena Masníková, jedna z organizátorek festivalu. Její kolegyně Anna Darashenka k tomu dodává: "Na RefuFestu je skvělé to, že propojuje organizace i jednotlivce, bez předsudků a s respektem. Do příprav se zapojuje čím dál tím více migrantů a tak to má být – pracujeme spolu pro společnou věc."

Návštěvníci se mohou těšit na živé balkánské rytmy kapely Circus Problem, krásné a nadané The Priester Sisters, temperamentí Al-Yaman, jazzového mága Štěpána Markoviče s kapelou Gipsy Groove, taneční skupinu Out of Bounds a spoustu dalších.

Info

RefuFest 2015
30. 5. 2015 12:00
Kampa, Praha
Vstupné: zdarma

www.facebook.com/events/968360143176437
www.facebook.com/refufest
www.refufest.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Psychedelic Umami Festival, edice druhá

redakce 25.05.2022

Po roční nucené přestávce se opět ostravsko-přerovský label Psychedelic Umami vydává do nekonečných vod...

Rise Against, Alt-J nebo The Offspring na Prague Summer Festival

redakce 25.05.2022

Tři koncerty světových hvězd v novém open air prostoru Power Station Holešovice v rámci Prague Summer Festivalu.

Kultruně ozdravná kúra v Marienbadu se Škapou, Klusákem i Heartnoize

redakce 23.05.2022

Spolek Švihák už podeváté nabídne pestrý kulturně - sportovní program. Heartnoize Promotion, laureáti hudební ceny Vinyla, přináší klubovou noc Heartnoize Tančírna.

Ata Kak na festivale Sensorium

redakce 22.05.2022

Z jeho koncertov srší frenetická multikultúrna energia juhoafrického Shangaan electra, britského grime, ghanského highlife či dancehall.

JazzFestBrno: Christian Scott i Chief Xian aTunde Adjuah

redakce 22.05.2022

Experimentátor, objevitel, hudební filozof, uctívač tradic, bořitel hranic, stavitel mezikulturních mostů…

Nábor: Buď bedňák, buď Superhero

redakce 21.05.2022

Shameless aktuálně spouští náborovu akci pro ty, kteří stojí vždy nenápadně v pozadí, ale bez kterých by nevznikl ani jeden koncert či festival.

Rock for People hlásí (téměř) vyprodáno

redakce 20.05.2022

Čtyřdenní vstupenky na festival zmizely z prodeje a jedinou možností, jak se zúčastnit festivalu, je zakoupení posledních jednodenních.

Czech Music Crossroads a hudebníci z celého světa

redakce 19.05.2022

Na festivalu Czech Music Crossroads zahrají například Tomáš Kačo, Nikol Bóková, Kaczi nebo manželé Havlovi a další.

Před Beckem Tata Bojs

redakce 19.05.2022

Beckovi i Tata Bojs je v první řadě blízká hra s prvky těch nejroztodivnějších hudebních žánrů a absence jakýchkoli zábran v jejich mixování.

Mladí ladí jazz od jara do zimy

redakce 17.05.2022

Krátce po velkolepé oslavě Mezinárodního dne jazzu na pražském Karlově náměstí tým pořadatelů festivalu přichystal další pestré koncerty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace