Zprávy / Festivalové

Desátý RefuFest průsečíkem tradic a kultur

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.05.2015

V sobotu 30.5. se v parku Kampa uskuteční jubilejní 10. ročník multikulturního festivalu RefuFest. Myšlenkou festivalu je seznamovat veřejnost s kulturou migrantů žijících v České republice a skrze diskuze otevřít téma jejich integrace do české společnosti a migrace obecně. Organizátorem festivalu je InBáze, z.s. Akce se každoročně účastní více než 3000 návštěvníků pocházejících z více než 30 zemí světa.

Jubilejní 10. ročník multikulturního festivalu RefuFest nabídne již tradičně pestrobarevnou škálu hudebních a tanečních vystoupení, ochutnávky národních kuchyní, informační stánky o zemích původu migrantů, dětská divadla, výtvarné workshopy, výstavu fotografií a diskuze. Prostor bude dán i dalším neziskovým organizacím působícím v oblasti migrace a lidských práv, které u svých stánků seznamují veřejnost se svojí činností.


"Praha se stává čím dál více kosmopolitním městem, ve kterém migranti tvoří již více než 10% obyvatel. RefuFest pomáhá poodkrývat tuto rozmanitost a dává migrantům příležitost seznámit majoritu s kulturou zemí odkud pocházejí," říká Helena Masníková, jedna z organizátorek festivalu. Její kolegyně Anna Darashenka k tomu dodává: "Na RefuFestu je skvělé to, že propojuje organizace i jednotlivce, bez předsudků a s respektem. Do příprav se zapojuje čím dál tím více migrantů a tak to má být – pracujeme spolu pro společnou věc."

Návštěvníci se mohou těšit na živé balkánské rytmy kapely Circus Problem, krásné a nadané The Priester Sisters, temperamentí Al-Yaman, jazzového mága Štěpána Markoviče s kapelou Gipsy Groove, taneční skupinu Out of Bounds a spoustu dalších.

Info

RefuFest 2015
30. 5. 2015 12:00
Kampa, Praha
Vstupné: zdarma

www.facebook.com/events/968360143176437
www.facebook.com/refufest
www.refufest.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bardzo fajný festival online u vás doma

redakce 04.12.2020

Můžete se těšit na výběr nových polských dokumentárních filmů, krátké filmy „do nepohody“ z polského festivalu Žubroffka, pohádky nebo workshop.

PAF do vašich obýváků

redakce 03.12.2020

Festivalový stream čítá na čtyři desítky programových bloků a kombinuje živě přenášené audiovizuální performance, online projekce, diskuse a radiové show.

JazzFestBrno oslaví dvacítku

redakce 25.11.2020

Jubilejní 20. sezóna brněnského festivalu začne 7. března a ozdobí ji mistr klavírního tria Chick Corea.

Hudobný festival Next bude virtuálnym 3D zážitkom

redakce 25.11.2020

Live streamy vlakových jázd, zábery z centier veľkých miest, kamerové pasce z chránených prírodných oblastí, ale aj chat roomy, mačacie útulky, konferenčné hovory.

PAF Olomouc ohlašuje první jména

redakce 19.11.2020

V průběhu uplynulých dvou dekád se PAF rozvinul v label zahrnující mezinárodní síť umělců, kurátorů a událostí.

Jazz Dock odvysílá online festival

redakce 15.11.2020

Můžeme se těšit například na Ondřeje Pivce, Vertigo nebo Ondřeje Rumla. Koncerty budou přenášeny několika kamerami a se špičkovým zvukem.

Festival krátkých filmů Brno16 má nové datum konání

redakce 15.11.2020

Diváci se mohou těšit na tradiční mezinárodní soutěž i soutěž pro autory z České a Slovenské republiky, Československou 16.

Le Guess Who? oznamuje kurátory dalšího ročníku

redakce 12.11.2020

Čtrnácté vydání mají ve svých rukou kurátoři John Dwyer (Oh Sees), Lucrecia Dalt, Matana Roberts, Midori Takada a Phil Elverum (Mount Eerie/The Microphones).

Dokumentární Ji.hlava skončila, diváků bylo o polovinu více než loni

redakce 11.11.2020

Čtyřiadvacátý ročník Ji.hlavy je za námi. Proběhl výjimečně online a divácky překonal minulé ročníky

Hradecký slunovrat se pustil do záchrany kostela

redakce 10.11.2020

Crowdfundingová akce si klade za cíl zaplatit opravu brány v gotickém portálu zbylých městských hradeb a nátěr kostelní věže v Opavě.