Akce

Diana Krall se vrátí do Prahy

Diana Krall (ca)
20. 05. 2023 20:00
Kongresové centrum, Praha

Jedna z nejlepších současných jazzových zpěvaček Diana Krall vystoupí 20. května 2023 v kongresovém sále Kongresového centra. Do Prahy se tak vrátí téměř po šesti letech.

Zpěvačka, pianistka a skladatelka Diana Krall se do České republiky pravidelně vrací, příští rok to bude již po čtvrté. Stejně jako její poslední koncert v roce 2016 se i tento odehraje ve společenském sále Kongresového centra. Diana Krall je držitelkou dvou cen Grammy, deseti cen Juno a také devíti zlatých tří platinových a sedmi multiplatinových alb. Její umění přesahuje žánry a udělalo z ní jednu z nejrespektovanějších a nejznámějších umělkyň současné doby.


V roce 1993 vydala společnost Justin Time Records sídlící v Montrealu její debutové album Stepping Out. Následující rok podepsala smlouvu s GRP Records a nahrála Only Trust Your Heart, na kterém hrál Ray Brown na kontrbas a Stanley Turrentine na tenor saxofon. Only Trust Your Heart také znamenala začátek jejího spojení s legendárním producentem Tommy LiPumou, která pokračovala až do jeho předčasného úmrtí v roce 2017. Úspěch Krall pokračoval s jejími následnými nahrávkami All for You a Love Scenes, ale její zlomový okamžik přišel v roce 1999 s vydáním When I Look in Your Eyes, jejího prvního vydání proprestižní vydavatelství Verve. Nahrávka strávila bezprecedentních 52 týdnů na první pozici v Billboard's Jazz chart, získala dvě ceny Grammy a stala se platinovou v USA a Kanadě. Další album, The Look of Love, pokračovalo v jejím mezinárodním úspěchu. Od té doby vydala řadu nahrávek, včetně kritikou uznávané Turn Up The Quiet. Se svým dlouholetým přítelem a kolegou Tonym Bennettem nahrála v v roce 2018 společnou desku Love Is Here To Stay. Zatím poslední novinkou je album This Dream of You z roku 2020.

Info

Diana Krall (ca)
20. 5. 2023 20:00
Kongresové centrum, Praha
Fb událost

foto © se svolením agentury 10:15 Entertainment

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Esben And the Witch v Kasárnách Karlín

redakce 06.02.2023

Jejich temně melancholická hudba stojí na klidných pasážích i divokosti vyjádřené punkovými riffy, které dohromady spojuje svůdný hlas zpěvačky Rachel Davies.

Do Prahy dorazí Only the Poets, Alina Pash, Blanco White a Yves Tumor

redakce 04.02.2023

Hranice mezi popem a avantgardní hudbou Yves Tumor pokouší od samého začátku.

The Devil & The Universe a Lamia Vox v Underdogs'

redakce 02.02.2023

Originální mix soundtrackového zvuku, řádně nakopnutého valivými beaty a samply, kozlové tentokrát okořenili tribálními motivy a ozvuky krautrocku.

Sun Kil Moon v Bratislave

redakce 02.02.2023

Program sa skladá z prierezu z rôznych materiálov, ktoré vznikli medzi rokmi 2003 až po súčasnosť.

Billy F. Gibbons (ZZ Top) sólově, tedy s kapelou

redakce 02.02.2023

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojen přes půl století, v posledních letech se vedle toho věnuje sólové kariéře.

Björk oznámila turné Cornucopia, vystoupí i v Praze

redakce 01.02.2023

Björk oznámila turné Cornucopia, které zahájí v září tohoto roku v portugalském Lisabonu.

Rolo Tomassi s Holy Fawn a Heriot v Underdogs'

redakce 01.02.2023

Svěží mix, kde se potkává mathcore, dream pop a experimentální (post-)rock.

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

redakce 01.02.2023

Achinoam Nini, profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně.

A Place to Bury Strangers ve Futurum Music Baru

redakce 31.01.2023

Již dvě desetiletí kombinací postpunku, noise rocku, shoegaze, psychedelie a avantgardní hudby.

Post-punk & syntezátory v Eternii

redakce 31.01.2023

Halfsilks přináší velmi osobní, chytlavý zvuk, který je v podstatě všechno a nic z toho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace