Zprávy / Nové desky

Dim Haze, rytmický bedroom pop

Dim Haze, rytmický bedroom pop

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.02.2023

Vladimír Zemánek, bývalý frontman pop punkových Call Tracy, představuje první EP Out For Stimuli od svého bedroom popového projektu Dim Haze. Jedná se o audiovizuální dílo nesoucí stopy nejen hudebníků, ale také několika vizuálních a performativních umělců.

Nahrávka, která spatřila světlo světa 20. ledna 2023, disponuje pěti písněmi a surrealistickým vizuálem. Souběžně se celým EP byl vydán rovněž videoklip k písni Ingrate a v obdobném vizuálu laděné lyric video k songu Microsleep. EP je výsledkem bezmála dvouleté spolupráce Vladimíra s řadou spřízněných umělců. Kromě hudebníků mezi nimi byli i filmaři, malíři, grafici nebo tanečníci.


Out For Stimuli skýtá čtvrthodinu plnou dynamického a rytmického bedroom popu, ve kterém se odráží vliv dream popu, shoegaze, či synth popu. Důležitým charakteristickým prvkem nahrávky jsou zejména texty, které se nesou převážně v abstraktním duchu. Ústředními tématy EP jsou pomíjivost štěstí vyhledávaného mimo svůj vnitřní svět, mezilidská nedorozumění, ale také mezigenerační tenze a vztah lidstva k životnímu prostředí. Oproti autorově předchozí tvorbě se však do textů propsala i špetka sarkasmu.

Info

Dim Haze –⁠ Out For Stimuli
Fb projektu

foto © se svolením Dim Haze

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Alegorie Fæ Bestia

redakce 28.03.2023

Skrze osm písní, kdy každá je dedikovaná buď bájné, fiktivní nebo kultovní bytosti, posluchač navštíví jiné světy, tělesné podoby a emoce.

Fokular a Talk=Trouble vydali Silent Spring

redakce 27.03.2023

Silent Spring je monolitická koláž, ve které se těžké drone/metalové plochy volně prolínají s útržky rapových tracků.

Petr Marek (Midi Lidi) jako Muzikant Králíček

redakce 24.03.2023

Hodinová deska Předseda obsahuje jedenáct osobních písní, které deníkovým způsobem reflektují současné období autorova života.

Fedor Gál nahral album s kapelou Drť

redakce 23.03.2023

... aby pripomenul tragický deň vzniku Slovenského štátu, ktorý kolaboroval s nacistickým Nemeckom a pričinil sa o vyvraždenie, vyhnanie a vyvlastnenie desiatok tisícov spoluobčanov.

Mr. Pink and the Bad Thoughts vydávají EP

redakce 15.03.2023

Po několikaletém hledání správného setupu vydává pražská trojice Mr. Pink and the Bad Thoughts eponymní EP na desetipalci.

Amelie Siba vydává třetí desku, Gently Double A

redakce 13.03.2023

Smutek a trpké smíření z minulých nahrávek na novince vystřídala naděje, sklony k sebedestrukci nahradila aktivní sebepéče.

Příběhy Jany Vébrové, Kameny ze dna

redakce 12.03.2023

Lehněte si do proudu a nechte kolem sebe obtékat rozmanité melodie, poetické texty a nezaměnitelný hlas Jany Vébrové.

P/\ST vydává Tinnitus

redakce 12.03.2023

Tinnitus je o neustálém honu za úspěchem. O běhu bez cíle za prchlivým vítězstvím. O představě dokonalosti neutuchajícího výkonu.

Krajina Ró s klipem i novou deskou

redakce 11.03.2023

Mlhoviny jsou albem barevným, místy rockově úderným, jinde zase až romanticky křehkým, ale především albem písničkovým.

Tryo s novou deskou

redakce 10.03.2023

Kapela tryo nahrála u Amáka v Golden Hive Studios novou desku Iodine Clock Reaction. Předznamenává ji singl Droplets.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace