redakce | Zprávy / Nové desky | 05.02.2023
Vladimír Zemánek, bývalý frontman pop punkových Call Tracy, představuje první EP Out For Stimuli od svého bedroom popového projektu Dim Haze. Jedná se o audiovizuální dílo nesoucí stopy nejen hudebníků, ale také několika vizuálních a performativních umělců.
Nahrávka, která spatřila světlo světa 20. ledna 2023, disponuje pěti písněmi a surrealistickým vizuálem. Souběžně se celým EP byl vydán rovněž videoklip k písni Ingrate a v obdobném vizuálu laděné lyric video k songu Microsleep. EP je výsledkem bezmála dvouleté spolupráce Vladimíra s řadou spřízněných umělců. Kromě hudebníků mezi nimi byli i filmaři, malíři, grafici nebo tanečníci.
Out For Stimuli skýtá čtvrthodinu plnou dynamického a rytmického bedroom popu, ve kterém se odráží vliv dream popu, shoegaze, či synth popu. Důležitým charakteristickým prvkem nahrávky jsou zejména texty, které se nesou převážně v abstraktním duchu. Ústředními tématy EP jsou pomíjivost štěstí vyhledávaného mimo svůj vnitřní svět, mezilidská nedorozumění, ale také mezigenerační tenze a vztah lidstva k životnímu prostředí. Oproti autorově předchozí tvorbě se však do textů propsala i špetka sarkasmu.
redakce 28.03.2023
Skrze osm písní, kdy každá je dedikovaná buď bájné, fiktivní nebo kultovní bytosti, posluchač navštíví jiné světy, tělesné podoby a emoce.
redakce 27.03.2023
Silent Spring je monolitická koláž, ve které se těžké drone/metalové plochy volně prolínají s útržky rapových tracků.
redakce 24.03.2023
Hodinová deska Předseda obsahuje jedenáct osobních písní, které deníkovým způsobem reflektují současné období autorova života.
redakce 23.03.2023
... aby pripomenul tragický deň vzniku Slovenského štátu, ktorý kolaboroval s nacistickým Nemeckom a pričinil sa o vyvraždenie, vyhnanie a vyvlastnenie desiatok tisícov spoluobčanov.
redakce 15.03.2023
Po několikaletém hledání správného setupu vydává pražská trojice Mr. Pink and the Bad Thoughts eponymní EP na desetipalci.
redakce 13.03.2023
Smutek a trpké smíření z minulých nahrávek na novince vystřídala naděje, sklony k sebedestrukci nahradila aktivní sebepéče.
redakce 12.03.2023
Lehněte si do proudu a nechte kolem sebe obtékat rozmanité melodie, poetické texty a nezaměnitelný hlas Jany Vébrové.
redakce 12.03.2023
Tinnitus je o neustálém honu za úspěchem. O běhu bez cíle za prchlivým vítězstvím. O představě dokonalosti neutuchajícího výkonu.
redakce 11.03.2023
Mlhoviny jsou albem barevným, místy rockově úderným, jinde zase až romanticky křehkým, ale především albem písničkovým.
redakce 10.03.2023
Kapela tryo nahrála u Amáka v Golden Hive Studios novou desku Iodine Clock Reaction. Předznamenává ji singl Droplets.