Zprávy / Pozvánky

Divide & Dissolve doprovodí Nordra a Thulsa

Divide & Dissolve doprovodí Nordra a Thulsa

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.01.2024

Australský projekt Divide & Dissolve se vrací do Prahy s novou deskou. Systemic zkoumá struktury, které nás vnitřně svazují, a ztělesňuje poselství odpovídající základnímu záměru kapely: skládat hudbu, jaká ctí jejich předky a domorodou půdu. Album, stejně jako jeho kriticky i fanouškovsky ceněného předchůdce Gas Lit, produkoval Ruban Nielson z Unknown Mortal Orchestra.

Vedle schopnosti oslovit fanoušky tvrdých kytar (mysleme na Big Brave nebo The Body) se Divide & Dissolve daří oslovit i náročné publikum věnující se nové hudbě. Na pražskou Štvanici do klubu Bike Jesus zamíří vhodně po vystoupení na berlínském festivalu CTM.


Spolu s Divide & Dissolve přijede do Prahy americká hudebnice Nordra, jejíž desky v čele s Pylon III si získaly jak srdce všech, kdo inklinují k temné hudbě, tak experimentálních hledačů z okruhu časopisu The Wire. Nordra se pohybuje na osobitě vymezené ploše mezi klasickým industriálem a future popem, ne nadarmo najdeme mezi jmény, s nimiž spolupracovala či koncertovala, tak rozličné osobnosti jako Cassandra Jenkins, Zola Jesus, Oxbow, Marissa Nadler anebo Yves Tumor.

Úplně jiné tempo slibuje koncert kapely Thulsa. V její sestavě jsou lidé stále či dříve aktivní v Protijedu, Evidenci smrti či kapelách Sheeva Yoga a Ema Camelia. Thulsa vznikla po konci brněnských Tummo, za mikrofonem (a tedy i texty) stojí Banán a nadcházející debutová deska (vyjde na Kabinet Records) slibuje temnotu, ale i nabíjející energii a rock'n'rollový drive.

Info

Divide & Dissolve + Nordra (us) + Thulsa
2. 2. 2024 19:00
Bike Jesus, Praha
Fb událost

foto © se svolením Jednoty

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace