Zprávy / Úplňkové

DJ Schwa a nový XPLAYMIX nejen na doma

DJ Schwa a nový XPLAYMIX nejen na doma

redakce | Zprávy / Úplňkové | 03.09.2015

V rozhovorech s lidmi, kteří se v Česku motají kolem elektronické taneční hudby, v poslední době často zaznívají slova o jakési renesanci tuzemské klubové scény. Zdá se, že po letech stagnace dochází k oživení na straně producentů, djů, promotérů a nakonec i návštěvníků parties - zkrátka všech, kteří organismus scény tvoří. Možná i proto se nám v seznamu potenciálních autorů budoucích podcastů čím dál tím častěji objevují jména, která jsou s klubovou scénou spojena.

Jedním z těch, na koho jsme měli políčeno už dávno, je DJ Schwa. Michal Růžička, jak se jmenuje občanským jménem, nedávno oslavil třicetiny, patří tedy ke generaci, která už nemá na dobu komunismu prakticky žádné vzpomínky. Jeho životní příběh je exemplárním příkladem možností, které Michalově generaci otevřela sametová revoluce. Po maturitě se vydal na zkušenou do australského Sydney, kde se mu povedlo rozjet dodnes úspěšnou kariéru houseového dýdžeje, promotéra klubových nocí a majitele hudebního vydavatelství.


V roce 2011 Růžička australskou anabázi ukončil a přestěhoval se ze Sydney zpět do Prahy. Tady se kromě jiných aktivit podílí na pořádání série parties Komiks, pro kterou je typická snaha organizátorů hledat různá netradiční místa konání a rovněž propojení hudby s jinými oblastmi umění. Dosud největší "komiksová" party proběhne na dosud neoznámeném místě v pátek 18. září. Vystoupí na ní bulharský DJ KiNK považovaný za jednu z největších hvězd současné house music.

Při této příležitosti jsme Michala Růžičku požádali o příspěvek do naší podcastové série XPLAYMIX. Výsledkem je následující mix, který obratně kličkuje mezi různými houseovými polohami - najdete tu jak tradičnější kousky, tak i četné výlety na hranici dělící house od jeho sesterského žánru - techna. Míchalo se výhradně z vinylů, což je při pozorném poslechu dokonce i slyšet. Svým způsobem tahle rukodělná kvalita podtrhuje obraz Růžičky coby čloběka, který nalezl svou vášeň a nyní se s plnou vervou věnuje její kultivaci a šíření mezi spřízněné duše.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon Stage na Colours of Ostrava 2021 je kompletní!

redakce 03.12.2020

Pestrý program je žánrově rozpřažený od unikátního dialogu akustických kytar přes hutné noiseové běsnění až k taneční elektronice.

Mooncloud #50: Never Sol

redakce 02.12.2020

Zajímá vás, kdo jsou nejoblíbenější hudebníci Never Sol a ze které hudby je naměkko? Poslouchejte Mooncloud.

Full Moon #116: Vzpomínky na alternativní národ

redakce 01.12.2020

Poslední vydání magazínu Full Moon v roce 2020 patří nejen novému albu The Smashing Pumpkins, ale také celému alternativnímu rocku jedné přelomové dekády.

Mooncloud #49: Fvck_Kvlt

redakce 14.11.2020

Fvck_Kvlt sestavil mix oblíbených písní, tedy krasojízdu od hardcorových sypaček až k rapovým hvězdám.

Vánoce s Full Moonem - dva velké balíčky plné dárků!

redakce 11.11.2020

Prodloužit si předplatné a vyřešit vánoční dárky jedním kliknutím? Ano, prosím! Máme dva velké vánoční balíčky.

Full Moon Coffee tentokrát z Nikaraguy

redakce 11.11.2020

Nikaragua ve zpracování kávy patří mezi špičku. Káva Montezumba z regionu Mozonte tentokrát uvnitř každého balíčku Full Moon Coffee.

Full Moon #115 na Spotify

redakce 09.11.2020

Full Moon playlist aneb hudební ochutnávky z aktuálního čísla, které věnujeme Lence Dusilové.

Full Moon #115 – Jako nezkrocená Řeka

redakce 02.11.2020

Řeka je bujná, příjemná i mrazivá, má mnoho tváří a, podobně jako Lenka sama, zůstává nezkrocená. Full Moon #115 a Lenka Dusilová.

Říjnové novinky na portále XPlaylist

redakce 13.10.2020

Říjnové hlasování patří kultovnímu osmdesátkovému metalu. Která kapela podle vás tenkrát vládla? Byli to Slayer, Iron Maiden, Judas Priest, Metallica, Anthrax nebo Megadeath?

Full Moon #114 na Spotify

redakce 11.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, tedy i Spotify.