Zprávy / Nové desky

Dmitrievna vydává nový singl Ferrari

Dmitrievna vydává nový singl Ferrari

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.02.2020

Česko-ukrajinská producentka a zpěvačka Dmitrievna vydává nový singl s názvem Ferrari. Tento track stylisticky navazuje na její předchozí tvorbu, tentokrát s ještě výraznější industriální atmosférou a ostrým feministickým podtextem.

"Ferrari jsem napsala jako reakci na moderní vztahy mezi muži a ženami. které se často vyznačují svou povrchností. Fenoménem "fuckboye" si dnes asi prošlá téměř každá mladá dívka a já dávám jasně najevo, že to nepovažuji za přijatelné. Chci, aby si ženy místo ojetého trabantu připadaly jako miliónové Ferrari, které je třeba si zasloužit," říká Dmitrievna o projektu.

Klubový sound česko-ukrajinské producentky a performerky Dmitrievny je silně ovlivněn šestiletým podbytem v německém Berlíně, kde objevila svou vášeň pro hudební produkci. Spolu s intenzivními hudebními videi vytváří hudbu na pomezí devadesátkového techna, industriálního rocku a alternativního popu. Na koncertech v Německu, Francii, Norsku, Polsku, Slovensku či ČR sdílela line-up s umělci jako je Katarzia, Nastya Muravyova, nebo Ancient Methods. V roce 2018 vydala své debutové EP na Napp Records (label argentinské umělkyně Catnapp) a její předchozí single Pustota vyšel na moskevském techno labelu Routine Records.

Info

Dmitrievna
fb interpretky

foto © Lena Luga

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stroon vydáva hudbu so svojským rukopisom

redakce 23.02.2020

Sám svoj prístup k hudbe označuje slovami ako zasnenosť, kontemplácia, snaha o beztiažovosť, či konceptualita.

Písničkář Homes debutuje deskou Lufu

redakce 21.02.2020

Mladý písničkář a producent Homes debutuje s melancholickou, osmiskladbovou nahrávkou Lufu, kterou si sám mixoval.

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

redakce 21.02.2020

Čtyřtrackovým EP Frost, které právě vychází na značce Ressonus Records, se hlásí o pozornost český producent katsa.theo.

Hrtl, nová deska, nové světy: Hotspot

redakce 20.02.2020

Hotspot je název třetí řadové desky od zkušeného elektronického hudebníka Hrtl, který má na kontě cenu Anděl z roku 2015.

David Pomahač vypráví příběhy o cestách ze tmy do světla

redakce 13.02.2020

Ve srovnání s Pomahačovým předchozím projektem, urban folkovým duem Kieslowski, značí novinka Do tmy je daleko posun v jeho tvorbě.

Virtuální zpěvačka Nivva vydává debutové EP

redakce 12.02.2020

Nivva je virtuální hudebnice, digitální bytost. Debutové EP Easy vydává na labelu Bad Names.

Nina Kohoutová debutuje singlem Blue Sunray

redakce 12.02.2020

Tématem její autorské hudební prvotiny je vztah se starší sestrou, která se neočakávaně osamostatnila a následně stala matkou.

Coals představují nový singl Pearls

redakce 11.02.2020

Kasia Kowalczyk a Łukasz Rozmysłowsky aka Coals chystají na březen zbrusu novou desku docusoap, kterou uvádí první singl.

Bare Escape debutují u Kabinet Records

redakce 29.01.2020

Brno i celá česká alternativní hudební scéna dostala do žil transfuzi divoké krve. Nová kapela neznamená nutně nové tváře.

Mighty Oaks představují nový singl a videoklip

redakce 27.01.2020

Indiefolkové trio usazené v Berlíně aktuálně představuje nový singl Tell Me What You’re Thinking. Zároveň ohlašují novinkové album.