Zprávy / Pozvánky

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.05.2022

Kunsthalle Praha, nové místo pro umění na pražském Klárově, se v sobotu 21. května 2022 stane dějištěm umělecké hudební performance britského skladatele Haroona Mirzy.

Performer, sochař a DJ v jedné osobě uvede elektroakustickou performance složenou ze tří vlastních uměleckých děl. Je to mj. právě i Mirzovo dílo, konkrétně Self-Transforming Emdrive (2017), které je k vidění na velké multimediální výstavě Kunsthalle Praha s názvem Kinetismus: 100 let elektřiny v umění.

Jeho osobnost je téměř nezařaditelná, vymykající se všem možným škatulkám. Britský multitalent Harron Mirza nad hudbou přemýšlí jako nad organizovaným souborem zvuků a hluků a jeho ústředním médiem je elektřina, kterou vnímá jako někdy poklidné, jindy rozbouřené vlny oceánu. Tvorba mladého umělce se rozpíná od sochařských asambláží přes imerzivní instalace až po živé performance. Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem. Překvapující performance Haroona Mirzy je součástí série tzv. modulárních oper (celků tvořených fragmenty z jednotlivých děl) — kolaborativního projektu, k němuž pravidelně zve další umělce, hudebníky či designéry. V Kunsthalle Praha s ním tak v onen sobotní květnový večer vystoupí např. vokalistka Sarah-Jane Lewis nebo hudebník Jack Jelfs. Předlohou pro sonickou performance se jim stanou fragmenty přímo ze tří Mirzových specifických děl: Dreamachine 2.0, dále The Construction of an Act a nakonec také There is non Truth and only Belief because the truth is unbelievable.

Info

Haroon Mirza (uk)
21. 5. 2022 19:00
Kunsthalle Praha, Praha
Fb událost

foto © Alexandra Mertová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Insect Ark a BirdPen v Kabinetu múz

redakce 13.06.2022

Dvojice Insect Ark se ve své hudbě vydává do obskurních zákoutí žánrů jako avant-metal nebo psych doom, experimentuje, kde to jen jde.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace