Do letošního ročníku festivalu Dobršská brána zbývá necelý měsíc

Do letošního ročníku festivalu Dobršská brána zbývá necelý měsíc

redakce | | 23.07.2020

Ve festivalovém programu se objevují nová jména, foukací harmonika zazní v doprovodu zpěvu díky francouzskému uskupení Charles Pasi Quintet, řady hráčů na akordeon rozšíří evropská špička ve hře na tento nástroj Vojtech Szabó. Bohužel v současné situaci, kdy vývoj pandemie ve Spojených státech je ve vzrůstající křivce, jsme s lítostí nuceni vystoupení účinkujících Yvonnick Prené Quintet a Castaneda & Maret jako součást letošního ročníku zrušit. Stejně tak z pochopitelných důvodů i vystoupení bardů italského jazzu, téměř devadesátileté dvojice úctyhodných mužů Gianni Coscii a Gianluigi Trovesiho.

Festival Dobršská brána ve svém 4. ročníku opět nabídne osvěžující vhled do světa soudobé hudby bez dramaturgických kompromisů a formálního žánrového zařazení interpretů. Ti ve tvorbě, kterou představí, volně přechází mezi žánry a kombinují prvky lidové hudby s jazzem a komorní hudbou. Tomu odpovídá i konkrétní dramaturgie festivalu a jeho motto „Brána do světa hudby". Jednotícím prvkem čtvrtého ročníku festivalu je tentokrát nástroj harmonika, tedy akordeon a harmonika foukací. Zazní tak jazz různorodý, ve všech podobách a barvách, i lidové písně, skladby, komponované na odkazu národního folkloru i kompozice určené přímo pro ty které konkrétní interprety nebo interpretky. Festivalem bude znít hudba staré i zcela současné, aktuální, vznikající právě v okamžiku vystoupení.

Info

Dobršská brána
14.–15. 8. 2020
Dobrš
web festivalu

foto © Barka Fabiánová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace