Zprávy / Pozvánky

Do MeetFactory se vrací DIIV i Kevin Morby

Do MeetFactory se vrací DIIV i Kevin Morby

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.04.2022

Znovuzrození nastává, když se všechno rozpadne. Americká kapela DIIV utváří soundtrack k osobnímu vzkříšení plný metalických katarzí robustních kytar a k prasknutí vypjatých vokálů. Jejich historicky první pražský koncert před dvěma lety byl zároveň posledním koncertem v MeetFactory před dlouhým obdobím pandemické hibernace. Živě představili svoji poslední desku Deceiver oscilující mezi divokým rockem a grungeovými baladami, která pro DIIV znamenala přerod k tvrdšímu kytarovému zvuku. Do továrny se vrátí v létě, 11. srpna, a představí (nejen) materiál z nadcházející nové desky.

fotogalerie z koncertu zde

V srpnu nás čeká ještě jeden dlouho očekávaný návrat; do továrny dorazí miláček hudebních fanoušků i kritiků, americký písničkář Kevin Morby, tentokrát i s doprovodnou kapelou The Photographs. Morbyho sugestivní, konverzační a reflexivní styl psaní písní se zdokonaluje s každou nahrávkou a dnes patří mezi špičku americké písničkářské scény společně s Billem Callahanem, Kurtem Vilem, Sharon Van Etten, Willem Oldhamem, a Jeffem Tweedym. Představí svoji nadcházející novinku This Is A Photograph produkovanou Samem Cohenem.

Během letních měsíců zároveň naváže MeetFactory na sérii venkovních koncertů na dvorku smíchovské továrny, z nichž prvním oznámeným vystoupením bude česká premiéra post–punkové formace Pinch Points. V jejich dravém zvuku se mísí ty nejlepší elementy raných klasik jako Wire, The Fall, a Kleenex. Hrubé kytarové harmonie, mechanické riffy a skupinové vokály, to vše v turbo rychlosti.

Předtím nás v první polovině roku ještě čeká nabitý jarní koncertní program: na začátku května dorazí nadějné německé duo Ätna, které hladce mísí art-pop, progresivní indietroniku, svěží a svižné rytmy a všudypřítomné vokály. V továrně představí svoji nejčerstvější studiovou desku Push Life. V květnu v Praze poprvé uvítáme Eriku de Casier, která krom klubových beatů těží i z bossanovy nebo mileniálního r’n’b a její introspektivní, chytrý pop se může stát soundtrackem letošního léta. Návrat Austina Lucase, amerického antifašistického aktivisty, trubadúra a country písničkáře s punkovými kořeny, který v Praze několik let usilovně kultivoval zdejší DIY songwriterskou scénu, v květnu doprovodí Trever Keith, frontman punkové formace Face To Face. Svoji novou audiovizuální show představí Fvlcrvm, do Prahy se vrátí kalifornské psych-popové duo Sugar Candy Mountain. Proběhne také několikrát přeložená show TR/ST, dlouho očekávaný koncert Efterklang anebo křty nových desek Good Times Only, Méta Monde a viah.

Na podzim do Prahy poprvé dorazí Namasenda, výrazný hlas proslulého londýnského labelu PC Music. Adrenalinová elektronika, 90s eurodance, trance a techno, inspirace bubblegum hyper popem a high tech estetikou akčních filmů: svůj zvukový svět jasně ilustruje na svém debutovém mixtapu Unlimited Ammo, na jehož vzniku se podílela řada spolupracovníků včetně La Zowi, Hannah Diamond, Mowalola, Oklou a Joey Labeija i producenta Dylana Bradyho z 100 gecs. V listopadu se do továrny spolu s novou deskou Time Skiffs vrátí baltimorská čtyřka Animal Collective. Svůj magický karneval pestrobarevných zvukových krajin, třpytivých melodií a sofistikovaných rytmů představí živě příhodně na výročí svobody, 17. listopadu.

Info

MeetFactory
web klubu

foto © Chantal Anderson

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace