Akce

Do Prahy přijede Hannah Diamond, CLIP a Underscores

Underscores
10. 12. 2023 20:00
Fuchs2, Praha

Pod hlavičkou projektu glitter.hit už v Česku vystoupila jména jako Dorian Electra, Yeule nebo Ascendant Vierge. Do konce letošního roku nás čekají ještě další tři shows. Jako první přijde na řadu 11. listopadu CLIP se svou distancovanou a zároveň upřímnou výpovědí o dospívání v americkém velkoměstě. Na konci listopadu bude následovat Hannah Diamond, umělkyně formující celý hyperpopový proud a před třetí adventní neděli ovládnout klub Bike_Jesus divokou směsicí žánrů od trapu po punk Underscores.


Hudebnice z labelu PC Music, ale také fotografka, která spoluvytvářela vizuální identitu současného hyperpopu. Hannah Diamond přetvořila komerční obrazy v osvobozující a identitu-formující nástroj, který slouží jako prostředek sebevyjádření. A stejně tak postupovala v hudební tvorbě – na albu Reflections z roku 2019 otevřeně zpívala o konci svého dlouholetého vztahu a osobnostní proměně, která byla s rozpadem formativního pouta spojená. Letošní novinka Perfect Picture pak představuje o něco teplejší zvukovou paletu, kde se syntetické vokály potkávají se sladkými melodiemi.

Vedle Hanny Diamond se představí hudební producentka a DJka Lyzza, jejíž avantgardní hudební produkce se objevila i na nahrávkách Sophie, Nicolase Jaara nebo Amnesia Scanner. Zvukové experimenty a rozrušování ustálených struktur v jejím setu nechybí ani při živých setech. A nebude chybět ani zástupce české scény – digitální písničkář Toyota Vangelis pokřtí společně s hosty nový vinyl kritiky i publikem ceněného alba Výklopný světlomety, které na začátku roku vyšlo pod labelem časopisu Full Moon.

Třiadvacetiletá newyorská rapperka CLIP tvoří v ozvěnách trapu, soundcloudových beatů a footworku pestrý zvukový svět, který je někdy snový, jindy zběsilý, a vždycky pohlcující. Její hit Sad B!tch, který se stal v pandemickém roce 2020 virální událostí, spojil dohromady tvrdé beaty a hluboké, i když v mlze zastřené emoce, které v sobě zhmotnily náladu dlouhých lockdownů a izolace. Touha být slyšet a hledat cestu sama k sobě se promítla i do debutového EP Perception. Otevřené texty, které přenáší obratně a s lehkostí i hluboké prožitky tvoří na pozadí současné elektroniky, jsou blízko umělcům jako je například Shygirl. Spolu s CLIP se představí i český rapper Rohony a Sxilence, pro kterého to bude teprve druhá show.

Eklektický hyperpop, který si bere něco z hip hopu, indie i punku. Underscores se od debutového alba skin purifying treatment z roku 2018 neustále mění a vyvíjí, berou na sebe různé podoby a s lehkostí kombinují žánry ze všech koutů hudebního spektra. Široký je i záběr jejich témat – od fascinace liminálními prostory až po vyjádření vnitřních konfliktů mezi emocemi a rozumem. Jejich poslední album Wallsocket si vysloužilo chválu za osobitou tvorbu i fascinující množství sonických zákoutí, které v sobě pojímá.

Info

CLIP + Rohony + Sxilence
11. 11. 2023 20:00
Underdogs’, Praha
Fb událost

Hannah Diamond + DJ Lyzza + Toyota Vangelis & hosté
30. 11. 2023 20:00
Fuchs2, Praha
Fb událost

Underscores
10. 12. 2023 20:00
Fuchs2, Praha
Fb událost

foto © Nieto Dickens

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Projekt Konektiv míří do Hradce Králové

redakce 06.12.2023

V rámci projektu se ve Studiu Divadla Drak představí nová hudební spojení, kde se prolínají rozmanité hudební žánry a kultury, ze kterých jednotliví hudebníci pocházejí.

Ghostly Kisses a DJ Shadow v Praze

redakce 04.12.2023

DJ Shadow vyrůstal v osmdesátkách, což je skutečnost, kterou jeho hudba nezapře – a ani nechce.

Prosinec s Kabinetem múz

redakce 01.12.2023

Na co nás zve Kabinet múz v prosinci?

Rachot předvánoční s The Necks nebo The Spermbankers

redakce 01.12.2023

Trio The Necks natočilo sedmnáct alb a má pověst té nejlepší z kultovních, stylově nezařaditelných kapel.

Darkfolková A.A. Williams v Kasárnách Karlín

redakce 30.11.2023

Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.

Prosinec v Punctu

redakce 30.11.2023

Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.

Akce plug-in & trigger change

redakce 30.11.2023

Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?

GMU slaví sedmdesátku

redakce 30.11.2023

U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace