Zprávy / Pozvánky

Do Prahy přijedou ALOK, Jann i Yoke Lore

Do Prahy přijedou ALOK, Jann i Yoke Lore

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.09.2023

Do pražského Divadla U Hasičů přijedou Alok už ve středu 27. září 2023 představit aktuální program BIOLOGY! – A Comedy Show. Svůj extatický folk pop doveze 9. února 2024 do pražského Café V lese Yoke Lore. Český koncert Jann proběhne 14. března 2024 také Café V lese.

Alok je umělecké jméno člověka, jehož tvorba zahrnuje autorství básní i knih jako Beyond the Gender Binary (2020) či Your Wound/My Garden (2021), ALOK se ale věnují i komediálním shows, s nimiž objeli na čtyři desítky zemí po celém světě. Nechejte se okouzlit vystoupením jedné z globálně nejinspirativnějších osobností, které vypráví (nejen) o tom, jak si současní populisté, ale i mainstreamová politická reprezentace berou coby rukojmí queer lidi, aby odváděli pozornost od skutečných problémů. Večer otevřou hudebníci Elsz, jejichž jméno bylo po vydání debutu Blue Scar skloňováno po boku umělkyň jako Kelela nebo FKA Twigs.

Někteří lidé se na život dívají jinak než většina a dokáží vnášet dětský úžas do všeho, co protne jejich cesty. A právě taková je hudba Yoke Lore, sólového projektu Adriana Galvina, někdejšího člena kapel Walk the Moon a Yellerkin. Klíčovým prvkem nadcházejícího alba Toward a Never Ending New Beginning, které vychází 22. září, je učení taoismu.


„Welcome to the party, say hi to everybody,“ zpívá čtyřiadvacetiletý hudebník, producent a textař Jann ve svém zatím nejslavnějším tracku Gladiator. Tahle i všechny ostatní Jannovy skladby pulzují energií, tohle je pop, který je do posledního tónu napojený na generace, k nimž polská star promlouvá. Svůj první singl Do You Wanna Come Over vydal teprve před dvěma roky, nejpozději díky EP Power mu propadli fans po celém světě. Ty chytil za srdce palčivými baladami, aby jim záhy dodal naději energickým, současným popem.

Info

Alok (us) + Elsz (us)
27. 9. 2023 20:00
Divadlo U Hasičů, Praha
Fb událost

Yoke Lore (us)
9. 2. 2024 19:30
Café V lese, Praha
Fb událost

Jann (pl)
19. 2. 2024 19:00
Rock Café, Praha
Fb událost

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vojdi pokřtí v MeetFactory

redakce 24.07.2024

Prešovská trojice Vojdi se pohybuje na progresivních územích mathrocku, alternativy, indie i jazzu a psychedelického rocku.

Rekreace a Meluzína na dvorku

redakce 22.07.2024

Pětičlenná kapela hledá inspiraci v R&B, funku i folku, svými lehce vážnými až vážně lehkými texty zase zrcadlí duši citlivého člověka a jeho pohled na okolní svět.

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace