Akce

Do Prahy se vrací Sega Bodega

Sega Bodega (ie/cl)
23. 11. 2024 20:00
Archa+, Praha

Jak by asi vypadal den, u kterého si nejste jistí, jestli jste se ráno vůbec probudili? Právě to zkoumá na nové desce Dennis producent Sega Bodega, který se po vyprodaném koncertu ve Fuchs2 vrací 23. listopadu do Prahy, tentokrát do prostoru Archa+.

Rozpadlé klubové beaty a introspektivní témata jsou přítomná i na jeho třetí studiové nahrávce. Přestože se oproti předchozí tvorbě posouvá ještě více na taneční parket, zachovává si schopnost citlivě pozorovat a vyprávět o nevšedních i o těch nejobyčejnějších věcech.


Sega Bodega aka Salvador Navarrete si vybudoval za roky na scéně pověst jednoho z nejinovativnějších elektronických producentů. Jeho druhá deska Romeo představila v roce 2021 nezaměnitelný styl, který je slyšet na sólových nahrávkách i spolupracích s umělkyněmi jako jsou Björk, Caroline Polachek, Rosalía, Shygirl nebo Eartheater. Spoluzakladatel labelu Nuxxe se s novou deskou Dennis pouští znovu o kousek dál, pohrává si se zvukem osmibitového budíku, éterickými vokály i středomořskými kytarovými rytmy. Jindy se jako ve skladbě Deer Teeth inspiruje 7000 let starým mezolitickým pohřbem ženy a jejího dítěte, které zemřelo při porodu ve Vedbæku v Dánsku a po jejich boku bylo u nich nalezeno 200 jeleních zubů. Trancový nádech skladby se obrací k budoucnosti, ale zároveň připomíná něco prapůvodnějšího, když se v druhé polovině desky Dennis noří hlouběji a hlouběji do všeobjímajícího spánku.

Info

Sega Bodega (ie/cl)
23. 11. 2024 20:00
Archa+, Praha
Fb událost

foto © Romana Kovacs

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace