Články / Seriály

Douška vydavatelská: Cosmir Production

Douška vydavatelská: Cosmir Production

redakce | Články / Seriály | 02.05.2023

Cosmir Production se nebojí překročit hranice žánrů a přináší svěží vánek do světa hudby. Tihle hudebníci nedbají na pravidla a dávají dohromady to nejlepší z různých hudebních světů, aniž byste dopředu tušili, co vás čeká: možná kytary, možná housle, možná něco úplně jiného. Je to jako když vám někdo řekne, že se jde projít, ale pak vás zavede do zcela neznámého lesa.

Co nového
Někdo říká, že hudba je srdcem duše. Já říkám, že hudba může být i to, co najdete pod sedadlem v tramvaji. Seděl jsem tam, když jsem narazil na to, co se zdálo být malým kouskem kartonu. Ale když jsem se podíval blíže, zjistil jsem, že to bylo něco víc. Bylo to jedno z alb, které se podobalo těm, co jsme dělali již dávno.

A tak jsme se rozhodli hledat další stopy. Prošli jsme ulice a uličky, ptali se každého, kdo by mohl vědět něco o tom, co jsme našli. A nakonec jsme našli odpovědi. Byly to kapely jako Sf. Magdalena, Meteleska, PZS, Mantra nebo Alec Kopyt. Byl to zázrak, najít takové věci na tak nečekaných místech.

Co chystáme
Stále se snažíme, tvoříme a nahráváme. Nemáme pečlivě daný plán, náš koncept je spíše jako vaření v kouzelném hrnci, kdy nevíte, jaký to bude pokrm. A to je taky dobře. Možná to bude něco, co si oblíbíte na první sousto. Možná to bude jídlo, které budete muset ochutnat několikrát, abyste si zvykli na jeho chuť. Možná to bude něco, co vůbec nebylo možné předpokládat. A to všechno je součástí toho, co děláme. Takže dejte nám šanci a ochutnejte náš pokrm. Uvidíte, že se vám bude líbit.

Co vidíme a slyšíme jinde
V Cosmir Production se zaměřujeme na kombinaci různých hudebních stylů i experimentování s novými zvuky. Při výběru projektů bereme v úvahu nejen žánry, ale také to, jak se naše týmy skládají a jak dobře spolupracujeme. Věříme, že to je základ pro vytváření nezapomenutelné hudby.

Info

Cosmir Production
web vydavatelství

foto © se svolením Cosmir Production

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce 12.09.2023

Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Tak daleko, tak blízko: Koruth

redakce 11.09.2023

Koruth je hudební pseudonym, pod kterým vytváří intuitivní ambientní improvizace se zacyklenými samply a rozostřeným hlasem. Co vidí za oknem?

Tak daleko, tak blízko: Simon Goff

redakce 06.09.2023

Simon Goff se dlouhá léta věnoval sound engineeringu a spolupracoval s hudebníky, jako jsou Jóhann Jóhannsson nebo Hildur Gudnadottir. A zahraje na festivalu Cool v plotě.

Vstupní prohlídka: Eniesa

redakce 04.09.2023

"Nedávno som ale stretla hokejistu Zdena Cháru, ktorý sa stravou zaoberá ako športovec jednoznačne viac a presvedčil ma, že ryby ma ukľudnia," říká Eniesa.

Pořadatelská: Ivo Voříšek (Cool v plotě)

redakce 01.09.2023

Festival Cool v plotě ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Na co nám ukáže šéf celé akce?

Moody Moon Noize vol.4: To nejlepší

redakce 28.08.2023

Festival Moody Moon Noize je akce, kterou vnímáte všemi smysly. Akce, která je velmi citlivá k místům, s perfektní dramaturgií na neobvyklých lokacích, říkáme jedním hlasem.

Vstupní prohlídka: Mr. Pink and The Bad Thoughts

redakce 21.08.2023

Noříme se do temných vln syntezátorového country plných srdceryvných textů a dělá nám to dobře. A říkáme si, jak asi Mr. Pink and the Bad Thoughts vidí současný svět?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace