Články / Seriály

Douška vydavatelská: Krmelec Recordings

Douška vydavatelská: Krmelec Recordings

redakce | Články / Seriály | 19.04.2023

Krmelec Recordings oslavili čtyřicátou položku ve své diskografii, a to releasem brněnského producenta vydávajícího pod jménem CRoSz. Label pravidelně zásobuje tuzemskou scénu experimentální elektronikou a hlubokými basy. Co už mají za sebou a co chystají?

Co nového
Krmelec rozhodně není nejproduktivnější vydavatelství pod sluncem. I když se třeba jen poslední řádek na našem Bandcampu táhne hodně přes rok, při pohledu na covery je to v paměti stále fresh. Vidíme tam Liberec kompilaci a to, že je tu skoro na každém rohu šikovný producent, je pro naší základnu skvělá zpráva a jasný signál, že tenhle projekt by si zasloužil pokračování. Následuje Balcony Smoke, skrznaskrz zlomené Misologyho album. Atmosféry od autonomicu po jungle s jeho nezaměnitelným soundem. Hned vedle Tekstrue kroutí čudlíky svého koncepčního alba L00PS. Pestrá směs beatů a výrazných synťáků jak k poslechu, tak na dancefloor.

No a tím se dostáváme k té novince. Po skvělém albu Low Drift z roku 2021 se vrací brněnský producent CRoSz. Na Comfy EP testuje pohodlí svého podkrovního bedroom studia, žhaví oblíbené krabičky a do katalogu Krmelec Recordings přidává release pod jubilejním číslem 40. Tentokrát se bude i tančit, což potvrzují přizvaní remixéři Tekstrue, Goodbye Mirage, Kletis a Footclan.


Co chystáme
Krásný život bez releaseplánu. Ta správná hudba si cestu ke Krmelci nějak najde.

Co vidím a slyším jinde
Tentokrát, víc než u monitoru počítače se sluchátky na hlavě, vidím a slyším v reálném světě. Vypadá to, že se po pandemickém kómatu začíná slušně rozjíždět liberecká scéna. Shotgun Festival na prvním místě, to je kvalita evropského formátu a letos tomu nebude jinak. Projekt Multiversum, hyperaktivní Technord, náš krmelecký večírek FEED nebo i start pravidelného programu v baru Stereo. To jsou příklady lokální živné půdy, ve které se může elektronickému labelu, jako je Krmelec Recordings, dařit.

Info

Krmelec Recordings
web vydavatelství

foto © se svolením Krmelec Recordings

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce 12.09.2023

Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Tak daleko, tak blízko: Koruth

redakce 11.09.2023

Koruth je hudební pseudonym, pod kterým vytváří intuitivní ambientní improvizace se zacyklenými samply a rozostřeným hlasem. Co vidí za oknem?

Tak daleko, tak blízko: Simon Goff

redakce 06.09.2023

Simon Goff se dlouhá léta věnoval sound engineeringu a spolupracoval s hudebníky, jako jsou Jóhann Jóhannsson nebo Hildur Gudnadottir. A zahraje na festivalu Cool v plotě.

Vstupní prohlídka: Eniesa

redakce 04.09.2023

"Nedávno som ale stretla hokejistu Zdena Cháru, ktorý sa stravou zaoberá ako športovec jednoznačne viac a presvedčil ma, že ryby ma ukľudnia," říká Eniesa.

Pořadatelská: Ivo Voříšek (Cool v plotě)

redakce 01.09.2023

Festival Cool v plotě ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Na co nám ukáže šéf celé akce?

Moody Moon Noize vol.4: To nejlepší

redakce 28.08.2023

Festival Moody Moon Noize je akce, kterou vnímáte všemi smysly. Akce, která je velmi citlivá k místům, s perfektní dramaturgií na neobvyklých lokacích, říkáme jedním hlasem.

Vstupní prohlídka: Mr. Pink and The Bad Thoughts

redakce 21.08.2023

Noříme se do temných vln syntezátorového country plných srdceryvných textů a dělá nám to dobře. A říkáme si, jak asi Mr. Pink and the Bad Thoughts vidí současný svět?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace