Články / Rozhovory

Douška vydavatelská: Stoned to Death

Douška vydavatelská: Stoned to Death

redakce | Články / Rozhovory | 25.04.2018

Kazetový label Stoned to Death… – tak takhle nee! Nejen proto, že chystá dolis vyprodaného vinylu letos zhusta oceňovaných Pacino. Jakub Ďuraško nespí na vavřínech, tedy pokud vůbec spí, na aktivitu loňskou navazuje i ta letošní, dejme si tedy krátké resumé a podívejme se na světlé alias zahulené zítřky. Je toho hodně… Umělci různého věku, z různých subkultur i koutů světa, blázni i rozmanité kooperace se tu dějí takřka neustále. Experimenty, noise, indie, tady je to prašť jako ubal, všechno funguje.

CO NOVÉHO
Počátkem roku byla aktivita celkem vysoká, i když ve všech případech spíš podprahová. Vyšlo několik hodně limitovaných releasů. Například náš člověk Molly se setkal na splitku s finským Elektrusem Erektusem, se kterým jel malé finské turné. Release vyšel asi ve 25 kusech v limitovaném obalu a každý byl unikátní (na obalu byly fotky z českého amatérského filmu Můj nejmilejší vandr).

V únoru taky vyšla očekávaná kazeta Deceased Squirrel on the Phone Strawberry Cough, která ale spíš než lidi v Brně zaujala lidi v Brazílii. Letos taky vyšel split M-N a Urn. M-N není u Stoned to Death žádný nováček, Urn je projekt Jakuba Volovára (ex Inheritance) a ten pro nás taky chystá sólový blackmetalový projekt. Rovněž vyšla kazeta Group Therapy, dreampop/psychedelic projekt Briana Markhama z Dommengang a Timber Rattle. A zároveň pro Timber Rattle jsme vydali kazetu k jejich východoevropskému turné. A na spolupráci s projektem ( r ) z loňského podzimu, kdy jsme vydali split coverů ZZ Top (na druhé straně byl track od Xiu Xiu), jsme navázali devadesátiminutovou kazetou Spun I. P., na kterou Fabrizio Modonese Palumbo alias ( r ) dodal všechny covery, které za svoji kariéru nahrál. A že jich je.


CO CHYSTÁME
Zbytek roku bude trochu volnější. Pomalu nám dochází vinyly Pacino Půl litru země, chystáme dolis v kazetové formě a zároveň Pacino se chystají ještě letos nahrát další album. Deska Povodí Ohře je hotová a teď čekáme, až bude vylisovaná. To bude trvat, takže ji očekáváme ke křtu na letošní Psych Tent na Fluffu (26–29/7). Na něm budou participovat lidi z Hluch Crew/Vole a taky Fefi z maďarské kapely Norms, který bude kurátorovat jeden celý den pouze maďarského undergroundového hluku. A v neposlední řadě konečně vyjde kazeta Endlings, ke které akorát dodělal cover Franta Kára a vypadá skvěle. Endlings je projekt Johna Dietericha (Deerhoof) a Ravena Chacona. Tohle bude venku na turné Deerhoof v květnu.

Další výhled: sólová deska Jana Tomáše, snad pro nás něco přichystá Jakub Šimanský, lámeme ho na vinyl s krásnou fotkou na přebalu. Vyjde dvojkazeta Dismal Light (Ryan Rousseau z Destruction Unit). A taky třeba split Ruinu a Fokumé.

CO VIDÍM A SLYŠÍM JINDE
Tohle by mohlo být nekonečné pojednání, protože skvělých nových věcí vychází tuny. Mě zaujala nová kazeta Pretty Old Sound, která vyšla na Slovensku u Evocative Objects. Líbí se mi EP Lebanon anebo poslední věc od Cuntroaches a kazeta Urin, kterou jsem si pořídil na jejich koncertě. Jinak mě baví třeba poslední deska Sunwatchers II anebo nedávná nahrávka Havah nazvaná Contravveleno (Maple Death).

Info

Stoned to Death
fb vydavatelství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Walter Schnitzelsson

redakce 24.05.2019

Slovenští indie rockeři Walter Schnitzelsson vydali začátkem roku nové album a už se chystají na festivalovou sezonu.

Moimir Papalescu (United Islands): Hlavně pomoci novým a zajímavým projektům

redakce 22.05.2019

Letošní ročník multižánrového festivalu United Islands of Prague se odehraje pod taktovkou nového ředitele Moimira Papalescua.

Pořadatelská: Josef Kyněra (Sound44)

redakce 21.05.2019

První klubovou noc pořádali Sound44 už před jedenadvaceti lety, své aktivity znovu vzkřísili na konci roku 2017.

Robert Kozler: V Bohnicích jsem jako doma

redakce 20.05.2019

Festival Mezi Ploty už se po sedmadvacáté vrací do areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice. O jeho historii, současnosti i dotacích. Rozhovor.

Pořadatelská: Vojtěch Marek (Světozor)

redakce 19.05.2019

Kino Světozor slaví patnáct let, pročež jsme položili pár pořadatelských dotazů produkčnímu Vojtěchu Markovi.

Robin Wattie (Big Brave): Mám strach z hodně věcí

redakce 18.05.2019

Zjistila jsem, že být ženou v téhle branži, a o to víc v její tvrdší odnoži, není jednoduché, dokáže to člověka izolovat od ostatních, říká Robin Wattie z Big Brave.

Petr Kalousek (Meeting Brno): Před všemi totalitními režimy je třeba stále dokola varovat

redakce 16.05.2019

Trochu jiný festival? Meeting Brno sestává z diskusních fór s inspirativními hosty a množství uměleckých vystoupení, která rozvíjejí hlavní festivalové téma. Rozhovor.

Pořadatelská: Roman Dorňák (Artu Kus)

redakce 14.05.2019

Roman a Tereza Dorňákovi s týmem nadšenců již rok spravují, provozují a oživují legendární areál na Bojišti v Trutnově.

Save the Emotion: To je vždycky dilema

redakce 13.05.2019

Česká indierocková kapela v čele s americkým frontmanem. Save the Emotion právě vyhráli Objev United Islands. Rozhovor.

Vstupní prohlídka: Lebanon

redakce 12.05.2019

Nevyzpytatelní. Synonymum pro olomouckou čtveřici Lebanon, která zároveň stojí za kolektivem 8848. Co na sebe prozradili?