Akce

Dream Or Die, festival psychedelického snění

Dream Or Die
23. 09. 2023 13:00
Kasárna Karlín, Praha

Kill The Dandies! a Madhouse Express se opět spojily, aby společně uspořádaly celodenní akci s festivalovou atmosférou. Ti první zde premiérově představí nový hudební materiál, ti druzí pokřtí čerstvě vydanou desku. Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity. Představí se širší spektrum domácích umělců, včetně neokoukané kapely z Berlína. Festival s názvem Dream Or Die proběhne symbolicky první podzimní den 23. září v areálu Kasárna Karlín.

Madhouse Express už pár let pravidelně objíždějí kluby i festivaly a vybudovali si jistou fanouškovskou základnu. Kapela se navíc často snaží svoje psychedelické show dělat něčím výjimečné. Ať už vizuálně, výběrem místa, nebo načasováním. To se např. povedlo sérií vyprodaných koncertů pod hvězdným nebem pražského planetária. Teď přichází i s novou tvorbou. V pořadí druhé LP Something With Space vyšlo 15. září na streamovacích platformách. Nahrávka vyjde i na vinylu, který kapela pokřtí o týden později.

Při plánování tohoto křtu došlo na spolupráci s kapelou Kill The Dandies!, dobře známou svojí specifickou kombinací psychedelického soulu, post punku, či elektroniky s filmovou atmosférou. Vznikl plán na uspořádání jednodenního open air festivalu, kde „Dandies“ poprvé představí také několik songů z připravovaného alba, které začínají natáčet letos v říjnu. Pražská čtveřice se může pochlubit např. zajímavou spoluprací s hollywoodským hercem Stevem Buscemim, nebo kooperací s labely jako je londýnský Rough Trade, nebo berlínský Pale Music. Nejvýznamnějším momentem se však stala tvorba soundtracku k úspěšnému filmu Okupace, ve kterém mj. obě kapely zazní a za který si jeho tvůrci Hank J. Manchini a La Petite Sonja odnesli Českého lva.

K účelu ideálně poslouží prostor kasáren, který bude v sobotu otevřen od 13:00 pouze v rámci akce. Součástí bohatého programu, který pak startuje ve 14:00, bude autorské čtení v podání Miroslava Sosoie a Vojtěcha Vacka, výstava obrazů Davida Kolovratníka a Lídy Staňkové, výstavy koncertních fotografií Anny Baštýřové, přednáška České psychedelické společnosti, projekce a workshop Weird Visuals. Mezi kapelami zazní Urban Fungus, Janny’s Hog Ranch, Koonda Holaa, psychedelická kapela The Dharma Chain z Berlína a dojde i na oblíbenou vinyl DJ’s afterparty.

Info

Dream Or Die
23. 9. 2023 13:00
Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Boleslam, festival slam poetry

redakce 17.09.2023

Během dvou dnů proběhne více než 24 tematických slamových exhibic, při kterých vystoupí největší jména tuzemské slamové scény.

Ji.hlava se zaměří na ženské režisérky

redakce 16.09.2023

Letošní program nabídne také přehlídku dokumentárních děl ve virtuální realitě.

Festival Spontana na kraji Brna

redakce 14.09.2023

Spontana je pole, na poli zelený ostrůvek a v něm betonový bazén ve kterém 23. září imploduje hned několik těles.

Space X uvede Davida Boultera, Arveho Henriksena nebo nový projekt HRTL

redakce 13.09.2023

Podzemí skvostu pražské funkcionalistické architektury obsadí koncerty, křty nových alb i výstavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace