Zprávy / Festivalové

Druhá část festivalu Meeting Brno

Druhá část festivalu Meeting Brno

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.09.2020

Od posledního festivalového setkání s rodinami Tugendhat a Löw-Beer uplynuly tři roky. Na druhou část festivalu Meeting Brno přijede Daniel Low-Beer, který navazuje na odkaz svých předků budováním „památníku Schindlerovy archy, šoa a Löw-Beerovy textilky” v Brněnci. Patronka letošního ročníku Daniela Hammer Tugendhat se ze zdravotních důvodů festivalu nezúčastní, zastoupí ji manžel Ivo Hammer a syn Lukas Hammer. Festivalový program přinese v termínu od 4. do 14. září dvě desítky kulturních a diskusních pořadů. Svoji pozornost zaměří především na důležitost společenského vyrovnání se s minulostí a občanskou odpovědnost k výzvám současnosti.

Pod mottem Vystup z řady představuje festival Brno jako hrdé evropské město, které si váží své historie a které si je vědomo, že vyrostlo na mnohonárodnostních základech. V druhé části festivalu proběhne řadu setkání s inspirativními osobnostmi, exkurze, autorská čtení a jedinečné divadelní i hudební události.

Desetidenní festival zahájí svoji druhou část 4. září ojedinělým setkáním s Danielem Low-Beerem u otevření stezky po stopách rodiny Löw-Beer s následným koncertem ve vile Tugendhat. Za hlavní událost letošního ročníku lze považovat 5. září exkurzi do Brněnce spojenou s projekcí filmu Schindlerův seznam přímo v areálu bývalé továrny, kde se příběh záchrany 1200 Židů odehrál a kde nyní Daniel Low-Beer plánuje vybudovat „památník Schindlerovy archy, šoa a Löw-Beerovy textilky”. Během tradiční Poutě smíření se 12. září vydáte po stopách více než dvaceti tisíc Brňanů, kteří byli před 75 lety hnáni směrem k rakouským hranicím. Festivalový program připomene 13. září ve Zdislavicích osobnost významné evropské spisovatelky Marie von Ebner-Eschenbach. V rámci zahradní slavnosti se při rozhovoru na autorském čtení setkají dvě současné spisovatelky, Pavla Horáková z České republiky a Ursula Wiegele z Rakouska, a Zuzana a Eugen Brikciusovi provedou výstavou věnovanou Marii von Ebner-Eschenbach.

Info

Meeting Brno
4.–14. 9. 2020
web festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Městský festival Žižkovská noc se rozrůstá

redakce 14.05.2021

Čas, kdy není možné s jistotou plánovat jakékoliv kulturní akce, využil festivalový tým k radikální proměně aktivit pod hlavičkou Žižkovské noci.

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

Pohoda on the Ground

redakce 11.05.2021

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň.

Festival Groove Brno zná nové termíny

redakce 10.05.2021

Koncerty unikátních festivalových projektů se přesouvají na Biskupský dvůr pod širé nebe, kde společně s diváky zároveň pokřtí nově vydané desky.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se přesouvá na srpen

redakce 08.05.2021

Držme si palce, aby se zdravý rozum, respekt a vzájemná úcta znovu vrátily do hry a kulturní sféra mohla otevřít náruč všem.

Dvacet nových jmen v programu Exit festivalu

redakce 07.05.2021

V Petrovaradínské pevnosti se představí i britský techhouseový producent Hot Since 82 a jedna z největších heavymetalových kapel Sabaton.

Metronome Prague je zpět

redakce 04.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

Za jedenáct týdnů se uskuteční Exit festival

redakce 28.04.2021

Zatím není jasné, zda bude existovat nějaké omezení kapacity festivalu, o tom bude rozhodnuto v příštích několika týdnech.

Jacob Collier přijede na JazzFestBrno

redakce 23.04.2021

Hudební hračička s lehkostí a charismatem překračuje hranice žánrů, dokáže pobavit i inspirovat.

Festival Mighty Sounds se přesouvá na rok 2022

redakce 21.04.2021

Pořadatelé přesun oznámili s těžkým srdcem a opět prosí všechny své fanoušky, kteří si už zakoupili vstupenky na 16. ročník, aby si je, pokud je to jen trochu možné, ponechali.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace