Zprávy / Festivalové

Druhá část festivalu Meeting Brno

Druhá část festivalu Meeting Brno

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.09.2020

Od posledního festivalového setkání s rodinami Tugendhat a Löw-Beer uplynuly tři roky. Na druhou část festivalu Meeting Brno přijede Daniel Low-Beer, který navazuje na odkaz svých předků budováním „památníku Schindlerovy archy, šoa a Löw-Beerovy textilky” v Brněnci. Patronka letošního ročníku Daniela Hammer Tugendhat se ze zdravotních důvodů festivalu nezúčastní, zastoupí ji manžel Ivo Hammer a syn Lukas Hammer. Festivalový program přinese v termínu od 4. do 14. září dvě desítky kulturních a diskusních pořadů. Svoji pozornost zaměří především na důležitost společenského vyrovnání se s minulostí a občanskou odpovědnost k výzvám současnosti.

Pod mottem Vystup z řady představuje festival Brno jako hrdé evropské město, které si váží své historie a které si je vědomo, že vyrostlo na mnohonárodnostních základech. V druhé části festivalu proběhne řadu setkání s inspirativními osobnostmi, exkurze, autorská čtení a jedinečné divadelní i hudební události.

Desetidenní festival zahájí svoji druhou část 4. září ojedinělým setkáním s Danielem Low-Beerem u otevření stezky po stopách rodiny Löw-Beer s následným koncertem ve vile Tugendhat. Za hlavní událost letošního ročníku lze považovat 5. září exkurzi do Brněnce spojenou s projekcí filmu Schindlerův seznam přímo v areálu bývalé továrny, kde se příběh záchrany 1200 Židů odehrál a kde nyní Daniel Low-Beer plánuje vybudovat „památník Schindlerovy archy, šoa a Löw-Beerovy textilky”. Během tradiční Poutě smíření se 12. září vydáte po stopách více než dvaceti tisíc Brňanů, kteří byli před 75 lety hnáni směrem k rakouským hranicím. Festivalový program připomene 13. září ve Zdislavicích osobnost významné evropské spisovatelky Marie von Ebner-Eschenbach. V rámci zahradní slavnosti se při rozhovoru na autorském čtení setkají dvě současné spisovatelky, Pavla Horáková z České republiky a Ursula Wiegele z Rakouska, a Zuzana a Eugen Brikciusovi provedou výstavou věnovanou Marii von Ebner-Eschenbach.

Info

Meeting Brno
4.–14. 9. 2020
web festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Queer filmový festival Mezipatra bude online

redakce 21.10.2020

Mezipatra letos uvedou v hlavní soutěži celkem jedenáct celovečerních snímků, mezi kterými jsou nově zařazeny i vybrané dokumentární filmy.

Bazaar Festival přivede své Superhrdinky až do obýváků

Martina Wes 20.10.2020

Šestý ročník divadelního a tanečního festivalu , který se soustředí na tvůrce nezávislé scény střední a východní Evropy, se přesouvá do online verze.

Letošní Blues Alive neproběhne

redakce 20.10.2020

Letošní ročník mezinárodního festivalu Blues Alive je bohužel z důvodu koronavirových opatření a celkové epidemické situace zrušen.

Ji.hlava online

redakce 16.10.2020

To nejnovější z českého i světového dokumentu, retrospektiva jihokorejského filmu, velká přehlídka afroamerického dokumentu i navýsost aktuální témata.

4+4 dny v pohybu vysílá podcastové studio

redakce 15.10.2020

Mluvit se bude o hnutí Black Lives Matter, aktivismu mladých lidí, digitální ekonomice, jak pohlížet na náboženství v dnešní době či o zvuku a hudbě.

Mezipatra představí novou znělku festivalu a highlighty letošního programu

redakce 15.10.2020

Vybrané snímky queer filmového festivalu Mezipatra svoji pozornost obrací na problémy uvnitř LGBTQ+ komunity.

Kurátory soutěže PAFu Jiné vize Tina Poliačková a Lumír Nykl

redakce 14.10.2020

Soutěž Jiné vize CZ si dlouhodobě klade za cíl vytvářet povědomí o českém pohyblivém obraze: hraničních formách na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu.

Literární přehlídku ProtimluvFest předznamenává téma tance

redakce 13.10.2020

Festivalová čtení sice neproběhnou kvůli koronavirovým omezením s publikem, ale sledovat jejich průběh budou moci zájemci na webových stránkách.

Festival současného umění 4+4 dny v pohybu v třídenní variantě

redakce 09.10.2020

Vzhledem k ohlášeným bezpečnostním opatřením organizátoři oznamují zkrácenou třídenní variantu festivalu.

Začal konkurz kapel na Welcome scénu Hradeckého slunovratu

redakce 06.10.2020

Welcome scéna tradičně nabízí skvělou příležitost pro české i zahraniční kapely prezentovat svou vlastní tvorbu.