Akce

Druhý ročník brněnské klubové noci Batch ohlašuje datum konání

Batch 2023
05. 10. 2023 01:00
, Brno

Druhý ročník klubové noci Batch, se vrátí příští rok do Brna ve dnech 5. - 7. října 2023. V rámci showcase festivalu a konferencem vystoupilo téměř šest desítek vystupujících z desítky zemí a to ve třinácti klubech najednou. Zapojily se kluby Alterna, ArtBar Druhý Pád, Fléda, Kabinet múz, Kafara, Metro Music Bar, Music Lab, Ponava, Rusty Nail, Sibiř, Stará Pekárna a Vegalité, spojených v BACH - Brněnské Asociaci Clubové Hudby. Díky programové pestrosti mohli návštěvníci objevovat pro ně neznámé klubové prostory, ale také hudební žánry od folku, jazzu, postrocku po crust a punk a to za jednotné vstupné jednodenní či dvoudenní, na které mohli libovolně přecházet mezi kluby.

„Festival společně pořádalo dvanáct vzájemně si konkurujících hudebních klubů, představujících širokou paletu velikostí, žánrových zaměření, organizačních struktur, světonázorů a obchodních modelů. Je malým zázrakem, že se nám daří mj. i finančně dohodnout. Průběh prvního ročníku tak považuji za úspěšný a věřím, že se jedná o začátek dlouho trvající tradice,“ říká k prvnímu ročníku předseda BACH Vít Kalvoda.

V rámci Batch proběhl diskuzní program v Kabinetu Múz, skládající se z přednášek, panelových diskuzí a networkingu. Jak využít TIC Brno přednesla Zuzana Mičkalová, proběhla debata o budoucnosti umělecké a kreativní komunity nebo speed-meeting se zástupci brněnských hudebních klubů pro hudebníky a jejich zástupce. Marcel Palovčík představil nově vznikající celorepublikovou klubovou asociaci a Vít Kalvoda prezentoval aktivity BACH. Za Asociáciu Hudobných Klubov Slovenska se zúčastnil Tibor Zelenay a za Hudobnú Úniu Slovenska pak Lumir Mati, kteří představili možnosti další přeshraniční spolupráce.

Info

Batch 2023
5.–7. 10. 2023
Brno
web akce

foto © Maxim Šmajda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Do Szigetu zbývají dva měsíce

redakce 07.06.2023

Skvělou zprávou je, že v programu letošního Szigetu najdeme vedle světových hvězd jako Billie Eilish nebo David Guetta i zástupce česko-slovenské scény.

Festival Břeh mezi vodou a zemí

redakce 06.06.2023

Břeh, to je nový jednodenní hudební festival z produkce ostravského kulturního centra Provoz.

Podzimní novinky JazzFestBrno

redakce 05.06.2023

Do Brna zavítají Ibrahim Maalouf, Jaga Jazzist nebo Concept Art Orchestra. A další.

Flaam prinesenie Sad Night Dynamite nebo Kirina J Callinana

redakce 04.06.2023

Malé ihrisko pre veľké deti či dvojdňová bitka s letnou nudou. To sú heslá nitrianskeho letného festivalu Flaam.

Colour Meeting doplňuje program

redakce 04.06.2023

Uhrančivé a capella zpívající duo podpořené elektronikou Tarta Relena, belgická multižánrová smršť Echoes of Zoo, směs blues, psychedelie a marocké gnawa music Bab L’ Bluz a další.

Na MikuLOVE zazní Psí vojáci v podání Agon Orchestra

redakce 03.06.2023

Dále zahrají například Dunaj, Načeva nebo Garage & Tony Ducháček a mnoho dalších.

MFF Karlovy Vary servíruje filmový program

redakce 02.06.2023

Pečlivě posoudit téměř dva tisíce přihlášených filmů byla práce náročná a vzrušující pro celý programový tým,“ říká umělecký ředitel festivalu Karel Och.

Mezinárodní komiksový festival KOMA

redakce 02.06.2023

Již tradičně se uskuteční komiksový battle nebo storytelling spojený s živým malováním a také večerní koncerty.

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Luhovaný Vincent a dovolená jako stav mysli

redakce 30.05.2023

Dovolená je pro Vincenta spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, lhostejno kde.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace