Akce

Druhý ročník brněnské klubové noci Batch ohlašuje datum konání

Batch 2023
05. 10. 2023 01:00
, Brno

Druhý ročník klubové noci Batch, se vrátí příští rok do Brna ve dnech 5. - 7. října 2023. V rámci showcase festivalu a konferencem vystoupilo téměř šest desítek vystupujících z desítky zemí a to ve třinácti klubech najednou. Zapojily se kluby Alterna, ArtBar Druhý Pád, Fléda, Kabinet múz, Kafara, Metro Music Bar, Music Lab, Ponava, Rusty Nail, Sibiř, Stará Pekárna a Vegalité, spojených v BACH - Brněnské Asociaci Clubové Hudby. Díky programové pestrosti mohli návštěvníci objevovat pro ně neznámé klubové prostory, ale také hudební žánry od folku, jazzu, postrocku po crust a punk a to za jednotné vstupné jednodenní či dvoudenní, na které mohli libovolně přecházet mezi kluby.

„Festival společně pořádalo dvanáct vzájemně si konkurujících hudebních klubů, představujících širokou paletu velikostí, žánrových zaměření, organizačních struktur, světonázorů a obchodních modelů. Je malým zázrakem, že se nám daří mj. i finančně dohodnout. Průběh prvního ročníku tak považuji za úspěšný a věřím, že se jedná o začátek dlouho trvající tradice,“ říká k prvnímu ročníku předseda BACH Vít Kalvoda.

V rámci Batch proběhl diskuzní program v Kabinetu Múz, skládající se z přednášek, panelových diskuzí a networkingu. Jak využít TIC Brno přednesla Zuzana Mičkalová, proběhla debata o budoucnosti umělecké a kreativní komunity nebo speed-meeting se zástupci brněnských hudebních klubů pro hudebníky a jejich zástupce. Marcel Palovčík představil nově vznikající celorepublikovou klubovou asociaci a Vít Kalvoda prezentoval aktivity BACH. Za Asociáciu Hudobných Klubov Slovenska se zúčastnil Tibor Zelenay a za Hudobnú Úniu Slovenska pak Lumir Mati, kteří představili možnosti další přeshraniční spolupráce.

Info

Batch 2023
5.–7. 10. 2023
Brno
web akce

foto © Maxim Šmajda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace