Zprávy / Festivalové

Druhý ročník Raveyard Festivalu

Druhý ročník Raveyard Festivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.08.2022

Ve velkém stylu se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací v pátek 19. a v sobotu 20. srpna na boskovický Panský dvůr, kde proběhne druhý ročník Raveyard Festivalu.

Druhý ročník Raveyard Festivalu poprvé nabídne zahraniční headlinery, a to ne jen tak ledajaké, půjde rovnou o jména, která na poli drum’n’bassu představují světovou extraligu. Britský DJ a producent A.M.C je považován za aktuálně nejlepšího drum’n’bassového DJe na světě, jeho čtyřdeckové sety jsou kreativní, energické a technicky dokonale propracované. Můžeme od něj čekat úžasné dvojité i trojité dropy, rychlé mixování a kombinování klasických tracků i dubplates. Pod názvem The Upbeats se skrývá drum’n’bassové duo z Nového Zélandu. Pro The Upbeats je charakteristické posouvání hranic elektronické hudby, od tvrdého drum’n’bassu se často odrážejí do daleko hudebnějšího a melodičtějšího experimentálního zvuku. V rámci drum’n’bassu představují něco jako rockové hvězdy – jejich tracky jsou úderné a mají jedinečný zvuk, jejich vystoupení jsou proslulá mosh pity, topless tanečníky a tanečnicemi nebo crowdsurfingem.

Co se týče tuzemské scény, nejvýznamnější interprety najdeme jednoznačně v rapovém, žánru. Smack One je považován za vůbec prvního českého grime rappera. 58G je jihlavské rapové trio, které patří mezi nejvýznamnější české představitele žánru zvaného drill. Esposito je český rapper z brněnských Bohunic. Jeho tvorba je charakteristická tvrdým prezentem a sekanými energickými flows. Za zmínku určitě stojí i chebský rodák Icy L, člen uskupení Dvojlitrboyzz, který nás v sobotu pobaví svým veskrze humorně pojatým rapovým vystoupením.

Výrazným novým prvkem festivalu bude letos třetí stage, kde se můžeme těšit na poněkud experimentálnější hudební styly. V pátek to budou převážně DJ sety z oblasti minimal dubstep, deep dubstep nebo halftime drum’n’bass, v sobotu pak alternativní techno v produkci brněnského kolektivu okolo bývalého klubu Herna. Kromě DJ setů v sobotu uslyšíme i live elektronické sety z modulárních syntezátorů. Zbytek hudebního programu obstarají DJové různých žánrů a stylů, v čele s českou a slovenskou drum’n’bassovou špičkou, zastoupenou například jmény, jakou jsou Notequal, A-Cray nebo Zigi SC. V rámci doprovodného programu se můžeme těšit na tetovací salon, kadeřníka, kolo štěstí, filmové projekce, divadelní scénku nebo DJ workshop, občerstvení obstará brněnský podnik Má hostina a boskovická Punqa.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Info

Raveyard Festival
19.–⁠20. 8. 2022
Panský dvůr, Boskovice
Fb událost

foto © se svolením Raveyard Festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace