Zprávy / Nové desky

Druhý život druhým albem U-Prag

Druhý život druhým albem U-Prag

redakce | Zprávy / Nové desky | 16.02.2016

Seconds of Life – tak zní název druhého alba od U-Prag, které vyšlo v prosinci 2015. Kapela ho vydala na vlastním labelu Every Single Soul a slavnostně ho pokřtila 17. prosince 2015 v pražském Paláci Akropolis, v jedinečném scénografickém pojetí a za doprovodu smyčcového kvarteta.

Seconds of Life jsou albem momentek a vzácných stavů mysli, jejichž nahodilost a omezené trvání vizuálně vyjadřuje symbol ubíhající vteřinovky. Hudebně ho charakterizují do detailu řešené kompozice a často až filmová atmosféra, kterou v několika skladbách umocňují živé smyčce, s nimiž kapela vedle elektronické složky a dalších nástrojů také pracuje.


Deska vznikla v produkci Šimona Dvorského (autora skladeb) a Daniela Petkeviče. Pod mixem, masteringem a finální produkcí je podepsán Aleš Hyvnar (z kapel Al Yaman či Cartonnage). Vedle mnoha hudebních experimentů se na albu nachází vůbec první česká skladba od U-PragSokol – která je dílem MC Skivera J. Z hostů je dále potřeba vyzdvihnout smyčcové kvarteto Pavla Bořkovce v aranžích od Jana Steinsdorfera a Jana Mazury. Autorem anglických textů je britský zpěvák a songwriter Alasdair Bouch. Grafický design vytvořila Zuzana Dvorská a obal CD byl vyroben ve spolupráci s firmou Papírna.

Kapelu U-Prag, která na scéně působí od roku 2002, tvoří sedm muzikantů s různými hudebními přesahy. Vedle elektronické složky využívají širokou škálu živých nástrojů a ve svých hudebních experimentech si nekladou meze, což se promítá i do jejich nového alba Seconds of Life, které vyšlo v prosinci 2015. Na svém kontě zatím mají album 44 thousand actors in 16 flats z roku 2009 a kompilaci Work 2002–2007 shrnující tvorbu z prvních pěti let. Od svého vzniku odehráli přes 170 koncertů po celé ČR, ale také na Slovensku či v Německu, a v současnosti chystají turné k nové desce.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce 28.09.2022

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields.

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Vertigo slaví dvacet let novou deskou

redakce 11.09.2022

Na české scéně zastává Vertigo pozici toho, kdo neustále překvapuje a svobodně přichází stále s novou formou, obsahem i zvukem svých nahrávek.

Longital sa v novej pesničke vracia k elektronike

redakce 28.08.2022

Longital vydávajú jedenásty štúdiový album. Výrazný podiel na tom, ako znie, má londýnsky producent, sound dizajnér a lovec zvukov Andrej Bako.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace