Zprávy / Pozvánky

Duben v Underdogs'

Duben v Underdogs'

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.04.2022

Zatímco byl březen v Underdogs' převážně v rukou tuzemských interpretů a interpretek, v dubnu se začnou pravidelně vracet na pódium i zahraniční hosté.

V sobotu 2. dubna se na pozvání kolektivu Silver Rocket vrátí do Underdogs' argentinské v Berlíně usazené duo Mueran Humanos. V tvorbě Carmen Burguess a Tomáse Nochteffa se potkává post-punk, experimentální elektronika i klasický darwave s repetitivní krautrockovou psychedelií, kterou zdůrazňují surrealistické texty zpívané ve španělštině. Společně s Mueran Humanos zahrají Nesbitt's Inequality, kde původem Kanaďan Todd Nesbitt, známý též pod svým alter egem Unkilled Worker nebo coby člen Wollongong, spojil síly s kultovními noisaři OTK. Ve středu 6. dubna dorazí do Underdogs' mladá krev britského hardcoru – kapela Guilt Trip. Tato pětičlenná parta z Manchesteru vládne drtivou silou lety prověřeného crossoveru, kterému ale dává moderní neurotický ráz. Společně s Guilt Trip zahraje pražská metalová čtveřice Crippled Fingers.


V neděli 10. dubna čeká Underdogs' koncertní událost (nejen) měsíce. Společně zahrají hned tři noise rockové legendy z první generace kapel na labelu Silver Rocket, a to Gnu, Wollongong a Lyssa. Jak Silver Rocket upozorňují, nejedná se o reunion, ale oslavu pětadvacátého výročí od prvního koncertu tria Lyssa a jedenadvacátého výročí, kdy se tyto tři kapely poprvé společně postavily na pódium. Z jednoho koncertu tak nakonec vzešlo miniturné, na kterém trojice kapel kromě Underdogs' zahraje také na pražské Sedmičce, v brněnském Kabinetu múz a v rožnovské Vrátnici.

Středa 13. dubna bude v Underdogs' patřit dánským Demon Head – kapele, která balancuje na pomezí sedmdesátkového hard rocku a doom metalu s pořádnou dávkou okultismu. S novou, v pořadí čtvrtou deskou Viscera se Demon Head pouští do ještě temnějšího zvuku, jemuž na nahrávce dodávají gotický nádech kostelní varhany. Na pozvání promotérské skupiny Kreas dorazí společně s kodaňskými black metalovými druhy Slægt. V sobotu 16. dubna v Underdogs' zahrají novozélandští The Beths v čele se zpěvačkou a kytaristkou Elizabeth Stokes. The Beths s covidovým zpožděním přivezou svou desku Jump Rope Gazers, na které zůstávají věrní svému labelu i chytlavým pop rockovým melodiím. Společně s The Beths zahraje Cherym - severoirská trojice hudebnic, jejichž pop punkový zvuk čerpá inspiraci třeba od Bikini Kill, Pixies nebo Yuck. Koncert se koná pod taktovou promotérského kolektivu Landmine Alert.

Ve čtvrtek 21. dubna pořádá v Underdogs' promotérská kolaborativní skupina Jednota koncert britských Gnod, kteří sází na pořádně hutnou a proměnlivou směsici noise rocku, ostrého post-punku a heavy psychedelie. V Underdogs' představí jak svou loňskou desku La Mort du Sens, tak úplnou novinku Hexen Valley, která vychází 1. dubna. Společně s Gnod zahraje italský audiovizuální umělec a hudebník Mai Mai Mai, který ve své tvorbě zkoumá temné odstíny středomořského folklóru. Ve středu 27. dubna v rámci společného turné zahraje v Underdogs' michiganská emo grind/punková trojice Cloud Rat a v Nizozemsku žijící doom/sludge metalisté Leechfeast. Smíchovský klub tak čeká blastbeatová politická palba s gotickými vokály zpěvačky Madison Marshall i husí kůži nahánějící metal, který se táhne jako rozteklý tér.

Info

Underdogs'
web klubu

Mueran Humanos (arg) + Nesbitt's Inequality
2. 4. 2022 20:00
Underdogs', Praha
Fb událost

Guilt Trip (uk) + Crippled Fingers
6. 4. 2022 19:30
Underdogs', Praha
Fb událost

Gnu + Wollongong + Lyssa
10. 4. 2022 19:30
Underdogs', Praha
Fb událost

Demon Head (dk) + Slægt (dk)
13. 4. 2022 19:00
Underdogs', Praha
Fb událost

The Beths (nz) + Cherym (nir)
16. 4. 2022 20:00
Underdogs', Praha
Fb událost

Gnod (uk) + Mai Mai Mai (it)
21. 4. 2022 19:00
Underdogs', Praha
Fb událost

Cloud Rat (us) + Leechfeast (nl)
27. 4. 2022 19:30
Underdogs', Praha
Fb událost

foto © Mason Fairey

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kabinet Records ve Fuchsu podruhé

redakce 04.10.2022

Díky přátelským vztahům vznikl i nápad přivézt selekci toho nejzajímavějšího z Kabinet Records do Prahy a uspořádat další koncert.

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce 04.10.2022

Přijede ikona Gaahl (ex-Gorgoroth, Wardruna ad.) se svou kapelou v doprovodu skotských Saor a nabušených Portugalců Gaerea.

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace