Akce

Duhové indie Rainbow Kitten Surprise i hvězda stand-upu Tom Segura v Praze

Rainbow Kitten Surprise (us)
20. 03. 2023 20:00
MeetFactory, Praha

Rainbow Kitten Surprise se poprvé v Praze představí 20. března 2023 ve smíchovské MeetFactory. Tom Segura pak 26. dubna 2023, kdy do Divadla Broadway přiveze úspěšné světové turné I'm Coming Everywhere – World Tour.

Hudba Rainbow Kitten Surprise otevírá barevné dimenze, ve kterých neexistují žádné hranice. Alespoň tak o své tvorbě mluví americká pětice. Harmonii nachází zásadně v nepředvídatelnosti a zvuku, ve kterém se nenuceně střetávají povznášející indie pop i nezávislý rock s refrény, které zase nachází inspiraci ve folku. Dohromady se dali kolem roku 2013. Velký úspěch přišel o dva roky později s deskou RKS, která zaujala mimo jiné texty zpěvačky Ely Melo, která se nikdy nebála velké otevřenosti a později reflektovala krom jiného svou zkušenost s coming outem v klimatu útočné politiky konzervativní Trumpovy administrativy. V roce 2018 Rainbow Kitten Surprise přešli pod velké vydavatelství a jejich třetí album How To: Friend, Love, Freefall vzniklo ve spolupráci s Grammy oceněným producentem Jay Joycem. Na novou desku lákají chytlavým singlem Work Out.


Herec, komik a spisovatel Tom Segura patří k největším jménům mezi stand-up komiky dneška. K slávě mu pomohla série speciálů na Netflixu Ball Hog (2020), Disgraceful (2018), Mostly Stories (2016) a Completely Normal (2014). Když v roce 2022 vydal knihu I’d Like to Play Alone, byl z toho bestseller a New York Times ji zařadily na seznam nejlépe hodnocených knih. Ve vlastním studiu Mom’s House natáčí společně se svou ženou Christinou Pazsitzky i dalšími komiky podcast Your Mom’s House a s komikem Bertem Kreischerem i dalšími osobnostmi podcast 2 Bears, 1 Cave. Se začátkem pandemie přišel s jednou z vůbec prvních živě streamovaných podcastových sérií.

Úspěšná je i jeho filmová kariéra – po boku Elizabeth Lail účinkoval ve filmu Countdown, ve snímku Instant Family si zahrál s Markem Wahlbergem a Rose Berne. Jako hosta jsme ho mohli vidět v pořadech Stephena Colberta, Conana O'Briena i Jamese Cordena. Ohlasy měly i jeho pořady Workaholics anebo Happy Endings, stanice Comedy Central pak uvedla jeho zábavný cyklus Tom Segura, Mash Up, How to Be a Grown Up.

Info

Rainbow Kitten Surprise (us)
20. 3. 2023 20:00
MeetFactory, Praha
Fb událost

Tom Segura (us)
26. 4. 2023 19:00
Divadlo Broadway, Praha
web akce

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Esben And the Witch v Kasárnách Karlín

redakce 06.02.2023

Jejich temně melancholická hudba stojí na klidných pasážích i divokosti vyjádřené punkovými riffy, které dohromady spojuje svůdný hlas zpěvačky Rachel Davies.

Do Prahy dorazí Only the Poets, Alina Pash, Blanco White a Yves Tumor

redakce 04.02.2023

Hranice mezi popem a avantgardní hudbou Yves Tumor pokouší od samého začátku.

The Devil & The Universe a Lamia Vox v Underdogs'

redakce 02.02.2023

Originální mix soundtrackového zvuku, řádně nakopnutého valivými beaty a samply, kozlové tentokrát okořenili tribálními motivy a ozvuky krautrocku.

Sun Kil Moon v Bratislave

redakce 02.02.2023

Program sa skladá z prierezu z rôznych materiálov, ktoré vznikli medzi rokmi 2003 až po súčasnosť.

Billy F. Gibbons (ZZ Top) sólově, tedy s kapelou

redakce 02.02.2023

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojen přes půl století, v posledních letech se vedle toho věnuje sólové kariéře.

Björk oznámila turné Cornucopia, vystoupí i v Praze

redakce 01.02.2023

Björk oznámila turné Cornucopia, které zahájí v září tohoto roku v portugalském Lisabonu.

Rolo Tomassi s Holy Fawn a Heriot v Underdogs'

redakce 01.02.2023

Svěží mix, kde se potkává mathcore, dream pop a experimentální (post-)rock.

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

redakce 01.02.2023

Achinoam Nini, profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně.

A Place to Bury Strangers ve Futurum Music Baru

redakce 31.01.2023

Již dvě desetiletí kombinací postpunku, noise rocku, shoegaze, psychedelie a avantgardní hudby.

Post-punk & syntezátory v Eternii

redakce 31.01.2023

Halfsilks přináší velmi osobní, chytlavý zvuk, který je v podstatě všechno a nic z toho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace