Akce

Dunk!festival skládá letošní line-up

Dunk!festival 2019
30.05.2019 16:00
Zottegem, Belgie

Belgický Dunk!festival, to je zavedená značka na poli nezávislé produkce, žánrově někde mezi postmetalem, postrockem, sludge, drone a ambientem. Letošní, v pořadí již 15. vydání, opět přivede do vlámských Arden pestrou směsici zajímavch jmen. Ostatně mezi prvními potvrzenými interprety byli už v listopadu minulého roku američtí Shy, Low, švédské postrockové duo A Swarm of the Sun nebo domácí Go March, které kritici přirovnávají k Mogwai, kdyby hráli Kraftwerk.

Koncem roku ještě organizátoři potvrdili britské postmetalisty Bossk, singapurskou postrockovou naději Paint the Sky Red nebo španělské Malämmar, kteří představí zbrusu nové EP. V line-upu nebude chybět ani holandský experimentátor Jozef Van Wissem. Zároveň padlo i jméno jednoho z festivalových headlinerů, kterým se pro letošek stali francouzští Alcest. Těšit se můžete na okouzlující, poetickou směsici postrocku a blackgaze.

Jako lahůdku pro fanoušky si patnáctý Dunk!festival připravil návratové vystoupení postrockových Gifts From Enola, kteří své působení na hudební scéně původně ukončili již v roce 2013. Kapela, která se do žánrové historie zapsala zásadní řadovou deskou From Fathoms (2009) odehraje v Belgii dokonce dva sety. A budou to jejich jediná vystoupení v Evropě.

Info

Dunk!festival 2019
30. 5. - 1. 6. 2019
Zottegem, Belgie
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články