Zprávy / Nové desky

Duo Kontroll vydalo první dlouhohrající materiál na Asfaltu

Duo Kontroll vydalo první dlouhohrající materiál na Asfaltu

redakce | Zprávy / Nové desky | 02.01.2013

Bratrská dvojka Holubů zapadá do vydavatelského portfolia Silver Rocket s lačnou přirozeností, i když scéna, kde působí, je viděla už dříve za promotérsko-sportovními aktivitami v Bečvárech a kolínském Holubníku. Už několik let tvoří nezištnou a spolehlivou spojku v promotérské integrované síti DIY, která zajišťuje turné zahraničních kapel nemalých jmen i renomé. Když začali bušit noiserockovou dvojčlenku pod názvem Kontroll, ihned si našli vlastní publikum odchované na syrových minimalistických kapelách, pročež není divu, že se v jejich souvislosti uvádějí třeba godheadSilo nebo Karp. Bližší specifikace není na místě, ale kdybychom měli zůstat u místních souřadnic, dobrým průnikem by mohli být staří Esgmeq s ještě starší Deverovou chybou. Coby ohlodané kosti.

Čtvrtý z letošních releasů Silver Rocket znamená po sedmipalci, desetipalci, velkém splitu konečně dlouhohrající tuzemskou kapelu, kterou label tlačí do hledí svého publika už delší dobu. Název Asfalt je příznačně strohý a všeříkající. Cesta je tér a máslo má prasečí hlavu. „Co ale cejtím z Kontroll především – a proč je mám tak rád –, je PRACOVITOST. Cejtím, že to je pracovitá kapela, a to je pro mě zásadní meta, protože standardy mám v tomhle nastavený hodně vysoko. Kontroll jen tak neproplouvají kolem: je v nich správně umanutá zarputilost, který si všimnete hned na první pohled. Není to ale v žádným případě touha dostat se ‚nahoru‛ nebo ‚to dokázat‛. Je to vášeň pro práci, před kterou se nejde schovat (znám tohle až moc dobře z vlastní DNA). Cejtím ze souhry Kontroll (a nemyslím teď tzv. ‚muzikantskou‛ souhru) litry potu vsáklý do polabský roviny, napršený při všech těch žních, sklizních, svatbách, pohřbech, fotbalovejch zápasech a cestách z hospody. Kontroll prostě obdělávají ten svůj zvuk, jako sedlák obdělává svůj kus pole. To je ROVINA, to je úděl.“ (Aran, Silver Rocket)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kochlea mají nový klip a chtějí vinyl

redakce 14.08.2019

Instrumentální trio Kochlea představuje nový videoklip a zároveň chystá debutovou desku, kterou by rádo vydalo i na vinylu.

Přímočařejší Guilty Echoes s novým songem

redakce 10.08.2019

Guilty Echoes vydávají první píseň z nově připravovaného alba, které vyjde v první polovině listopadu.

Slovenské beaty i vinyl od ajlavmjuzik

redakce 08.08.2019

FOM (Follow Original Message) se svou deskou vzpomíná na zlatou éru rapu, DJ a beatmaker Hey Emil vydává desku For the Record.

Eclectic Cinema vydali první desku

redakce 05.08.2019

Po loňskému demu vydává mezinárodní synthpopové duo Eclectic Cinema první studiové album s názvem Final Pleasures.

No Heroes vypráví příběh o milencích a životní chybě

redakce 04.08.2019

Indierocková kapela v čele s Čechoameričanem Thomasem Klikou přichází s působivou písní dvou milenců, kteří k sobě hledají cestu.

pokoj25 vydává debutovou desku

redakce 31.07.2019

Nový projekt na poli alternativního rapu pokoj25 vydává svojí debutovou desku noční hudba. Za vším hledejte Scorna.

Jested vydává své remixové album

redakce 14.07.2019

Skladby vznikaly mícháním většinou organických zvuků a loopů s nahrávkami kytar a dalších nástrojů.

Genuine Jacks predstavujú singel Creep Lover

redakce 11.07.2019

Genuine Jacks ohlasujú nový album s názvom Turning Monochrome, ktorý vyjde v septembri. V září.

Jakub Šimanský: Pořád mám potřebu jít dál, hledat a měnit

redakce 02.07.2019

"Moc se mi líbilo, jak se dá udělat z minima maximum, a přitom to zní tak skvěle,“ říká Jakub Šimanský o prapočátcích jeho nové desky Face to Face Against American…

Polí5 vydalo debutovou desku tria M/Á/J

redakce 01.07.2019

Album obsahuje sedm instrumentálních skladeb. Nicméně díky vokálně silné zpěvačce mají kompozice spíše písňový charakter.