Zprávy / Nové desky

Duo Kontroll vydalo první dlouhohrající materiál na Asfaltu

Duo Kontroll vydalo první dlouhohrající materiál na Asfaltu

redakce | Zprávy / Nové desky | 02.01.2013

Bratrská dvojka Holubů zapadá do vydavatelského portfolia Silver Rocket s lačnou přirozeností, i když scéna, kde působí, je viděla už dříve za promotérsko-sportovními aktivitami v Bečvárech a kolínském Holubníku. Už několik let tvoří nezištnou a spolehlivou spojku v promotérské integrované síti DIY, která zajišťuje turné zahraničních kapel nemalých jmen i renomé. Když začali bušit noiserockovou dvojčlenku pod názvem Kontroll, ihned si našli vlastní publikum odchované na syrových minimalistických kapelách, pročež není divu, že se v jejich souvislosti uvádějí třeba godheadSilo nebo Karp. Bližší specifikace není na místě, ale kdybychom měli zůstat u místních souřadnic, dobrým průnikem by mohli být staří Esgmeq s ještě starší Deverovou chybou. Coby ohlodané kosti.

Čtvrtý z letošních releasů Silver Rocket znamená po sedmipalci, desetipalci, velkém splitu konečně dlouhohrající tuzemskou kapelu, kterou label tlačí do hledí svého publika už delší dobu. Název Asfalt je příznačně strohý a všeříkající. Cesta je tér a máslo má prasečí hlavu. „Co ale cejtím z Kontroll především – a proč je mám tak rád –, je PRACOVITOST. Cejtím, že to je pracovitá kapela, a to je pro mě zásadní meta, protože standardy mám v tomhle nastavený hodně vysoko. Kontroll jen tak neproplouvají kolem: je v nich správně umanutá zarputilost, který si všimnete hned na první pohled. Není to ale v žádným případě touha dostat se ‚nahoru‛ nebo ‚to dokázat‛. Je to vášeň pro práci, před kterou se nejde schovat (znám tohle až moc dobře z vlastní DNA). Cejtím ze souhry Kontroll (a nemyslím teď tzv. ‚muzikantskou‛ souhru) litry potu vsáklý do polabský roviny, napršený při všech těch žních, sklizních, svatbách, pohřbech, fotbalovejch zápasech a cestách z hospody. Kontroll prostě obdělávají ten svůj zvuk, jako sedlák obdělává svůj kus pole. To je ROVINA, to je úděl.“ (Aran, Silver Rocket)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jested vydává své remixové album

redakce 14.07.2019

Skladby vznikaly mícháním většinou organických zvuků a loopů s nahrávkami kytar a dalších nástrojů.

Genuine Jacks predstavujú singel Creep Lover

redakce 11.07.2019

Genuine Jacks ohlasujú nový album s názvom Turning Monochrome, ktorý vyjde v septembri. V září.

Jakub Šimanský: Pořád mám potřebu jít dál, hledat a měnit

redakce 02.07.2019

"Moc se mi líbilo, jak se dá udělat z minima maximum, a přitom to zní tak skvěle,“ říká Jakub Šimanský o prapočátcích jeho nové desky Face to Face Against American…

Polí5 vydalo debutovou desku tria M/Á/J

redakce 01.07.2019

Album obsahuje sedm instrumentálních skladeb. Nicméně díky vokálně silné zpěvačce mají kompozice spíše písňový charakter.

Resistor Sound Sessions přinášejí Těžké kovy Nikander

redakce 18.06.2019

Do Kabinetu Múz přinesla sludgemetalová kapela Nikander singl z připravovaného splitu s finskou kapelou Stolen Kidneys.

Debutové EP projektu Lannne je vonku

redakce 17.06.2019

Nový druh rozprávania je nevyhutný, a preto sa treba obrátiť na Juraja Petáka a hudobné hnutie, ktoré pod pseudonymom Lannne spúšťa.

Ukolébavky ze špitálu: Mueran Humanos

redakce 17.06.2019

Dvoučlenný projekt Mueran Humanos chystá své třetí album Hospital Lullabies, které předesílá singlem La Gente Gris.

Katarína Máliková zverejnila novinku De profundis

redakce 12.06.2019

V novom repertoári zachováva krehkosť i znamenitosť klavírnych aranžmánov a spevu, omnoho viac však budeme počuť nové nástroje.

Ima Teva ševelí

redakce 05.06.2019

Cesta z města, na které balíme sluchátka do kapsy a posloucháme mýtickou alfamáti Přírodu, která šustí, ševelí, bzučí a hvízdá svoje mantry.

Sólová katarze Deafmantra Tomáše Procházky

redakce 04.06.2019

Frontman olomouckých Dirty Old Dogs v jarních měsících natočil sólové album Deafmantra.