Zprávy

Durchumdurch vydávají další singl

Durchumdurch vydávají další singl

redakce | Zprávy | 02.02.2021

Kapela Durchumdurch vydává v těchto dnech další singl. Tématem aktuálního počinu Kosmonaut 2 je tentokrát latentní rasismus. Kapela se snaží najít odpověď na otázku, proč je tak hluboce zakořeněný v naší společnosti.

Samotný text pak vedle sebe staví paradox touhy po setkání s mimozemskými civilizacemi a odpor či odmítání všech odlišných kultur. Autor textu, Marek Rolný, k tomu říká: „Je to smutné, ale k napsání textu mě inspiroval fakt, že i mezi přáteli nebo přímo v rodině mám lidi, kteří jsou latentní rasisté. Paradoxní je, že hltají hollywoodské trháky o mimozemských civilizacích a přitom jim vadí cikáni vedle v baráku. Nechci je hned odsuzovat. V textu spíš sám hledám odpovědi...“ Text singlu se odvolává na řadu kulturně více či méně známých artefaktů: Blízká setkání třetího druhu, Akta X, Svět podle Daliborka atd. Tyto fragmenty společně skládají širokou mozaiku úvah nad daným tématem.

Singl obsahuje i disco remix, o který se postarali kamarádi z kapely Gagarin. Autorem grafiky na coveru singlu je výtvarník, designer a architekt Jéňa Smékal momentálně tvořící na Novém Zélandě.

Info

Durchumdurch
web kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

Comeback skupiny Boo pokračuje druhým singlem

redakce 12.05.2021

Tak jako první singl Lockdown Dance je i novinka Things inspirována současnou pandemickou situací.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Pohoda on the Ground

redakce 11.05.2021

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Zasněný pop pařížských Juniore a audiovizuální magie Droeloe

redakce 10.05.2021

V Paříži usazené světoběžnice Juniore měly ke světu filmu odjakživa blízko, jejich hudba je rovnou měrou zábavná a obrazotvorná.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace