Zprávy / Festivalové

Dva dny hudebních výzev a inspirací na Synapse Knowledge

Dva dny hudebních výzev a inspirací na Synapse Knowledge

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.09.2021

Hlavní součást letošní edice Synapse Knowledge je již tradičně podzimní dvoudenní setkání přímo v MeetFactory, jehož cílem je dlouhodobá podpora domácího i evropského hudebního podhoubí a nezávislé scény skrze sérii přednášek, workshopů, poslechových sessions a masterclassů.

Letošní program proběhne 15. a 16. září a nabídne rozmanitý výběr lokálních i zahraničních tvůrců a lektorů. Rasmus Stolberg z dánského tria Efterklang promluví o vzniku kapely a jejím chodu jak z uměleckého, tak businessového úhlu pohledu. Katarzia připravuje přednášku o self-managementu, budování kontinuity na lokální scéně, o DIY technikách v produkci i slastech a strastech života z koncertu na koncert. Účastníci se mohou těšit také na Marii Bláhovcovou z exkapely Kieslowski, Monster z polského kolektivu Oramics, audio umělkyni Lucii Štěpánkovou aka Avsluta, která představí svoji připravovanou novou desku, Yantan Ministry, Amáka z Golden Hive Studios, který bude mluvit o kreativním a technickém uchopení nahrávacího procesu ve studiu nebo také Tomáše Havlena z projektu post-hudba.


Veřejnou částí programu, která je přístupná zdarma a bez registrace, bude úterní zahajovací večer s přednáškou s Pavlem Turkem o proměnách současné hudební scény následovanou DJ setem Culture Pizza (Mad Human Records) a také závěrečný koncert Synapse Knowledge x Shape: Avtomat, Yantan Ministry & Avsluta.

Info

Synapse Knowledge
15.–16. 9. 2021
MeetFactory, Praha
Fb událost

foto © se svolením Synapse Knowledge

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Festival Spectaculare představí zajímavosti z alternativní scény

redakce 14.09.2021

Již osm let propojuje Spectaculare pestrý hudební program s dalšími formami vizuálního umění jako je film, videoart, videomapping.

Berlínský Atonal oznamuje sérii koncertů v Kraftwerku

redakce 13.09.2021

Naditá soupiska plná experimentátorů zahraje v kultovním komplexu, ve kterém je jako doplnění programu připravena i výstava Metabolic Rift.

Filmový festival Elbe Dock nabídne debuty, projekce a instalace

redakce 13.09.2021

Soutěžní sekce přinese výběr toho nejlepšího z domácího dokumentu, sekce zahraničních debutů pak skýtá nejedno potenciální překvapení.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace