Zprávy / Festivalové

Dva dny hudebních výzev a inspirací na Synapse Knowledge

Dva dny hudebních výzev a inspirací na Synapse Knowledge

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.09.2021

Hlavní součást letošní edice Synapse Knowledge je již tradičně podzimní dvoudenní setkání přímo v MeetFactory, jehož cílem je dlouhodobá podpora domácího i evropského hudebního podhoubí a nezávislé scény skrze sérii přednášek, workshopů, poslechových sessions a masterclassů.

Letošní program proběhne 15. a 16. září a nabídne rozmanitý výběr lokálních i zahraničních tvůrců a lektorů. Rasmus Stolberg z dánského tria Efterklang promluví o vzniku kapely a jejím chodu jak z uměleckého, tak businessového úhlu pohledu. Katarzia připravuje přednášku o self-managementu, budování kontinuity na lokální scéně, o DIY technikách v produkci i slastech a strastech života z koncertu na koncert. Účastníci se mohou těšit také na Marii Bláhovcovou z exkapely Kieslowski, Monster z polského kolektivu Oramics, audio umělkyni Lucii Štěpánkovou aka Avsluta, která představí svoji připravovanou novou desku, Yantan Ministry, Amáka z Golden Hive Studios, který bude mluvit o kreativním a technickém uchopení nahrávacího procesu ve studiu nebo také Tomáše Havlena z projektu post-hudba.


Veřejnou částí programu, která je přístupná zdarma a bez registrace, bude úterní zahajovací večer s přednáškou s Pavlem Turkem o proměnách současné hudební scény následovanou DJ setem Culture Pizza (Mad Human Records) a také závěrečný koncert Synapse Knowledge x Shape: Avtomat, Yantan Ministry & Avsluta.

Info

Synapse Knowledge
15.–16. 9. 2021
MeetFactory, Praha
Fb událost

foto © se svolením Synapse Knowledge

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Irena & Vojtěch Havlovi se chystají na Le Guess Who?

redakce 04.10.2022

Pestrou tvorbu manželů je dodnes těžké, ne-li nemožné, zařadit do nějaké škatulky. Na jejich vystoupení láká festival videem od nezávislého filmaře, fotografa a zvukového umělce Vincenta Moona.

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace