Zprávy / Nové desky

Dvojí nálož od Red for Colourblind

Dvojí nálož od Red for Colourblind

redakce | Zprávy / Nové desky | 25.09.2015

Filter Dread je grime/techno/jungle kolážista, usazený momentálně v Brightonu, který dokázal svými originálními zvukovými experimenty upoutat labely jako Lost Codes nebo PAN. Jeho novinka, která vychází pod labelem Red for Colourblind, se jmenuje Format a je inspirována raveovými sety Format FM. Odkazuje tím na britskou kulturu ilegálních pirátských rádiových stanic, které vznikaly a zanikaly ve velkém počtu v Británii v první polovině 90. let. Tato inspirace se v předkládané nahrávce projevuje mimo jiné i vloženými lo-fi elementy v průběhu alba. "Krátké samply, omezený prostor k ukládání věcí a další překážky pomáhaly ke vzniku hudby, kterou považuji za čirou, energickou a kreativní."


Po oceňovaném cyberpunkovém debutu A.L. vydává Dizzcock novinku s názvem Elegy of Unsung Heroes. Album je inspirované hudbou periferie (drill, batida nebo juke) a vzdává hold všem lidem, kteří bojovali a bojují za spravedlivější, rovnoprávnější a solidárnější svět, stejně jako těm, jež se musí každodenně vypořádávat s překážkami individualistického, nerovnoprávného a nenávistného světa současnosti. Album vychází v digitální verzi a je volně ke stažení na bandcampu. Album bude později doplněno audiovizuální webovou stránkou, jejíž podobu vytvoří VJ Kolouch, který se postaral i o cover alba.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Blame Your Genes vydáva EP Skins

redakce 27.11.2022

Blame Your Genes vydáva svoje štvrté EP v spolupráci s bratislavským labelom Well Played Records prvýkrát aj na priehľadnom limitovanom vinyle.

Martin Zajko predstavuje sólový album

redakce 25.11.2022

Gény muzikanta má v krvi a za sebou nespočetne hudobných spoluprác s Richardom Müllerom, Janou Kirschner či Simou Magušinovou.

Andre Šulcová vydává Opportunities

redakce 25.11.2022

Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství.

Urn vydáva tretí sólový album

redakce 24.11.2022

Album nie je plne elektronický ani akustický. Nejde o jazz ani trap, ale… Presvitá z neho veľa.

Heiden na vinylu

redakce 21.11.2022

Deska pojednává o životě a lidech v Bílých Karpatech, tamní nehostinné přírodě, vnitřních nejistotách a strachu z otázek, na které se mnohdy nedaří najít odpovědi.

Album Ľuba Burgra plný nečakaných spoluprác

redakce 21.11.2022

Citlivý a hravý, no zároveň drzý, mrazivý a priamy. Razantnou rytmikou sa necháte vtiahnuť a pokyvkávať, a nenechá vás ľahostajným.

Sklizeň Polí5

redakce 20.11.2022

Jistěže by bylo ideální sklizeň pohodlně rozložit rovnoměrně do celého roku. Občas se to daří, ale život kapel je živelný, řídí se vlastními pravidly.

Arleta vydává třetí EP. Sex

redakce 18.11.2022

Čtyři skladby vznikly v úzkém kruhu její nejvěrnější crew a navazují na výrazný rukopis syrové a tvrdé poetiky, nekompromisního postoje a temných pohlcujících beatů.

Raritky Hidden Orchestra na novém albu

redakce 18.11.2022

Taneční experimentální techno, jemně vybrnkávané ambientně moderní klasické plochy i výtrysky basklarinetového freejazzu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace