Zprávy / Pozvánky

Edgar’s Hair a Flying Moon In Space na turné

Edgar’s Hair a Flying Moon In Space na turné

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.04.2022

Na konci dubna vyrazí na kratičké česko-slovenské turné dvě kapely spojené s vernéřovickým Soulkostelem – nizozemští Edgar’s Hair a němečtí Flying Moon In Space. Postupně navštíví Prahu, Bratislavu, Žilinu a turné zakončí „doma“ ve Vernéřovicích.

Edgar’s Hair z nizozemského Leidenu jsou kapelou, která hraje sférické a organicky rostoucí houpavé skladby, jaké by dokázali vytvořit třeba King Crimson nebo Soft Machine, ale zároveň je ovlivněná i modernějším zvukem kapel jako Mogwai nebo Sigur Rós. Zvuk kapely tvoří plochy kytaristy a zpěváka Hanse Brusseeho a baskytaristy Lea Zwaana, vše drží pohromadě ostrý zvuk bicích Leona van de Leera. Psychedelický space rock? Na turné vyjíždějí se svým druhým albem In search of Starship 109, které je opět koncepční. Vypráví příběh o cestujícím, který zůstane opuštěný po nehodě své vesmírné lodi.

Hans Brussee je zároveň člověkem, který přišel s ideou Soulkostela ve Vernéřovicích na Broumovsku. Odkoupil starou ruinu velké poutní kaple, kterou zrekonstruoval, a nabízí ji hudebním promotérům a dalším zájemcům k realizaci jejich nápadů. V Soulkostele už mj. vystoupili Jarboe, Savak, Insect Ark, The Telescopes nebo Buriers a pro spoustu domácích i zahraničních návštěvníků se stal oblíbeným koncertním místem.


Flying Moon in Space je šestičlenná kapela z německého Lipska. Vychází ze živých improvizací, které mohou trvat hodiny. V jejich zvuku se mísí krautrock, psychedelický pop, techno a elektronika. Skupina vydává u londýnského labelu Fuzz Club. V roce 2020 vydali eponymní debutové album. Letos jim zde vyšlo EP remixů, na kterém jejich skladby z debutu přepracovaly kapely jako Xiu Xiu, Suuns nebo A Place To Bury Strangers. Během léta 2021 měli v Soulkostele třítýdenní soustředění, při kterém nahrávali nový materiál, a právě zde se seznámili s Edgar's Hair.

Info

Edgar’s Hair (nl) + Flying Moon in Space (de)
27. 4. 2022 20:00
Potrvá, Praha
Fb událost

28. 4. 2022 Bratislava - A4
29. 4. 2022 Žilina - Stanica

30. 4. 2022 20:00
Soulkostel, Vernéřovice
Fb událost

foto © se svolením Edgar’s Hair

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace