Zprávy / Pozvánky

Electroswing jako řeka

Electroswing jako řeka

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.12.2013

Hned vedle zlaté kapličky, na Nové scéně Národního divadla se 13. prosince uskuteční Radio 1 Electro Swing River - jedinečná swingová tančírna, kterou v říjnu navštívilo na 500 milovníků tance. I proto se tentokráte rozšíří z Café Nona v prvním patře do předsálí o patro výše.

„Electroswing, to je řeka pramenící v prapočátku moderní taneční hudby, v dobách slavných tančíren Savoy nebo Cotton Club, v první polovině minulého století. Dnešní obrovská obliba electroswingu v Londýně, Paříži a dalších západoevropských městech je jasným znamením, že tato řeka si teče vlastní cestou. Starý dobrý jazz, swing nebo tango se vlévá do zvuků a tempa dnešních klubů. A tak vlastně dáváme ožít šlágrům starých tanečních bigbandů v nové podobě,“ říká organizátor Radio 1 Electro Swing River a electroswingový evangelista Martin Juráček alias DJ Mackie Messer.

Vánoční swingovou tančírnu v Café Nona poctí svou hudbou tentokráte Mydy Rabycad, kteří v říjnu vyprodali pražské Roxy i brněnskou Flédu. Kombinace ženského zpěvu, saxofonu, djingu a baskytary každého zaručeně zvedá ze židle. Doplní je osvědčení Universal Swing Brothers. Zlatým hřebem večera pak bude nekompromisní jízda DJ MIKKIM. Ten v unikátním live setu vystoupí za doprovodu Dave Trumpeteer. Během večera budou svlažovat řekou electroswingu i Fredd Flock, WTP a The Prague SwingMasters (včetně nejstaršího českého dj Karla Ctibora, narozen 1934).

Radio 1 Electro Swing River je nejenom hudebním, ale i módním zážitkem. Během večera bude vyhlášena Fénix Stylish Prize 10 000,- za nejlépe oblečený taneční pár - drží se dresscode 20. - 30. let, ať už Československý, Evropský nebo Americký. Porotci - fashion bloggerka Maruška Václavová a elegantní tanečník Zdeněk Pilecký budou v průběhu večera vybírat a o půlnoci pak vyhlásí nejlepší outfit.

Info

Radio 1 Electro Swing River
13. prosince 2013
Nová scéna Národního divadla, Praha

vstupné: 100/ 200 CZK

www.swingovatancirna.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Do Brna se vrací Ryder the Eagle

redakce 24.05.2019

Adrien svým zpěvem doširoka otevírá své srdce a nechává proniknout své skutečné já ze svých upřímných, rozervaných písních.

Food Not Bombs hudbou proti válce

redakce 23.05.2019

Podpořit hnutí Food Not Bombs, které se nenásilnou cestou snaží upozornit na stále zvyšující se výdaje na zbrojení a válku.

Sbohem a řetěz jako festival

redakce 22.05.2019

Hudební festival k 54. nedožitým narozeninám Filipa Topola. Zahrají Mucha & Petr Gablas, Květy či Budoár staré dámy.

Decultivate před Full of Hell, na Brutal Assaultu i s novou deskou

redakce 21.05.2019

Další porce špinavého hardcoru v duchu Cursed nebo Baptists říznutého skandinávským crustem vyjde jako limitované split LP.

Gwenifer Raymond: american primitive po velšsku

redakce 21.05.2019

Kytaristka Gwenifer Raymond vystoupí v Punctu s precizními suitami ve stylu american primitive.

Jihoafrický písničkář Jeremy Loops odstartuje podzimní turné v Praze

redakce 21.05.2019

Díky prolínání živé hudby se zvukovými smyčkami i vřelým kontaktem s diváky se celý večer mění ve velkou spontánní jam-session.

Volbeat se vrátí společně s Baroness

redakce 20.05.2019

Volbeat potvrdili návrat sedmým albem Rewind, Replay, Rebound. Živě ho představí v Praze spolu s Baroness a Danko Jones.

Insania podruhé pokřtí Kacířův kancionál

redakce 20.05.2019

Křest provokativní knihy nabité energií hříchu, třaskavými tématy a humorem proběhne v žižkovském Paláci Akropolis.

Bad Names budou mít showcase v Kasárnách

redakce 19.05.2019

Pražský nezávislý hudební label Bad Names na podiu Kasáren představí v plné sestavě svou dystopickou elektroniku i písničkářství 3.0.

Těžkotonážní Sumac zpět v Praze

redakce 19.05.2019

Oblíbenému a někdy nadužívanému spojení drtivý riff dávají Sumac zcela nový řád a význam. Návrat do Prahy po dvou letech.