Zprávy / Festivalové

Elekce vypukne již tuto sobotu, přijde i Barbie s Kenem

Elekce vypukne již tuto sobotu, přijde i Barbie s Kenem

redakce | Zprávy / Festivalové | 01.06.2015

Přehlídka české elektronické hudby se představí 6. června 2015 v industriálních prostorech bývalé smíchovské sklárny MeetFactory. S kompletním line-upem organizátoři Elekce také nabídnou tipy na doprovodný program a prozradí, jak soutěžit o lístky. Zvýhodněné vstupné můžete ihned pořídit na stránkách Goout.

Organizátoři Elekce již úspěšně uzavřeli hudební line-up na všech třech podiích MeetFactory. Těšit se můžete na exkluzivní spolupráci mezi HRTLem a Tomem Holičem a na Aid Kida s IrouMimosou a Murder Bear Dougem, kteří reflektují svá setkání na oficiálních stránkách Elekce. Koho jistě nepřeslechnete, budou i Andels, Binar, Claviq, Fertilizer, FNTM, Fred Madison, Pharaoh, Selektiv Mutism, Space Love, Trojan Horses, Vicena a další.


Doprovodný program nám položí hned několik otázek. Jedna z nich je, jak si vede "Čeština v českých skladbách", kam přijdou o svých zkušenostech hovořit zástupci obou táborů - Dominik Zezula z kapely Posthudba, Dominik Gajarský z Pa1erma a v neposlední řadě členové skupiny Dalekko. Hovořit se bude i o VJingu, zda je nezbytnou součástí všech produkcí, nebo se může naopak stát hudbě "na obtíž". Debatovat přijde Ondra Mikula alias Aid Kid a projekt Space Love. Obě diskuze pak povede moderátor Radia Wave Jonáš Zbořil.

Divadelní stage se zhostí performance, kde si zahrají jako každý rok studenti AMU. Režisérka Loly Lolyová (Kateřina Dudová) prozradila, že se jedná o divadelní představení, ve kterém se řeší spolupráce mezi Barbie a její rivalkou. "Když Kena náhle unese skupina víl, módní návrhářka a přítelkyně Barbie přichází s nečekaným přiznáním. Ve skutečnosti je víla a Ken se podle ní nalézá v magickém tajemném světě nedaleko odtud! Proto se Barbie i její věčná rivalka Raquelle vydávají na napětím nabitou výpravu za Kenovou záchranou. Na cestě musí držet pospolu a poznají, že skutečná kouzla se nenalézají ve světě pohádek, ale v síle přátelství."

Kocour&Ryba na závěr: "Temná improvizovaná hudba vzdáleně připomínající tvorbu Klause Schulzeho či Tangerine Dream. Ke třem krátkým němým filmům vytvoříme rozlehlé minimalistické plochy pomocí analogových syntezátorů a echa, bez počítačů, či předpřipravených smyček. Možná přijde i bubeník."

Info

Elekce 2015
Aid Kid + Murder Bear Doug + Ira Mimosa + Tom Holič + HRTL 6. 6. 2015
Meetfactory, Praha
Vstupné: 200,-

www.facebook.com/events/372145359576711
www.facebook.com/elekcefestival
www.soundcloud.com/elekcefestival
www.elekcefestival.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Psychedelic Umami Festival, edice druhá

redakce 25.05.2022

Po roční nucené přestávce se opět ostravsko-přerovský label Psychedelic Umami vydává do nekonečných vod...

Rise Against, Alt-J nebo The Offspring na Prague Summer Festival

redakce 25.05.2022

Tři koncerty světových hvězd v novém open air prostoru Power Station Holešovice v rámci Prague Summer Festivalu.

Kultruně ozdravná kúra v Marienbadu se Škapou, Klusákem i Heartnoize

redakce 23.05.2022

Spolek Švihák už podeváté nabídne pestrý kulturně - sportovní program. Heartnoize Promotion, laureáti hudební ceny Vinyla, přináší klubovou noc Heartnoize Tančírna.

Ata Kak na festivale Sensorium

redakce 22.05.2022

Z jeho koncertov srší frenetická multikultúrna energia juhoafrického Shangaan electra, britského grime, ghanského highlife či dancehall.

JazzFestBrno: Christian Scott i Chief Xian aTunde Adjuah

redakce 22.05.2022

Experimentátor, objevitel, hudební filozof, uctívač tradic, bořitel hranic, stavitel mezikulturních mostů…

Nábor: Buď bedňák, buď Superhero

redakce 21.05.2022

Shameless aktuálně spouští náborovu akci pro ty, kteří stojí vždy nenápadně v pozadí, ale bez kterých by nevznikl ani jeden koncert či festival.

Rock for People hlásí (téměř) vyprodáno

redakce 20.05.2022

Čtyřdenní vstupenky na festival zmizely z prodeje a jedinou možností, jak se zúčastnit festivalu, je zakoupení posledních jednodenních.

Czech Music Crossroads a hudebníci z celého světa

redakce 19.05.2022

Na festivalu Czech Music Crossroads zahrají například Tomáš Kačo, Nikol Bóková, Kaczi nebo manželé Havlovi a další.

Před Beckem Tata Bojs

redakce 19.05.2022

Beckovi i Tata Bojs je v první řadě blízká hra s prvky těch nejroztodivnějších hudebních žánrů a absence jakýchkoli zábran v jejich mixování.

Mladí ladí jazz od jara do zimy

redakce 17.05.2022

Krátce po velkolepé oslavě Mezinárodního dne jazzu na pražském Karlově náměstí tým pořadatelů festivalu přichystal další pestré koncerty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace