Akce

Elektra přivítá katalánce Coyu

Coyu (e)
06. 03. 2020 21:00
Fléda Club, Praha

Nejbližším hostem klubové noci Elektra bude zásadní postava současné techno scény Coyu. Charismatický katalánský producent přiveze do Brna očekávaný dlouhohrající debut You Don’t Know. Spolupráce na žánrově pestré nahrávce se chopily osobnosti jako Lazarusman, The Horrorist nebo Moby. Sám Coyu je zakladatelem oceňovaného vydavatelství Suara a jedním z nejúspěšnějších dýdžejů posledních let.

Coyu patří mezi žebříčkově nejúspěšnější producenty současnosti. Během patnáctileté kariéry si rodák z Barcelony vybudoval pověst nekompromisního tvůrce. Dokládá to i jeho rozvážná sedmiletá tvorba debutového alba, které navázalo na řadu předchozích singlů, EP a remixů. Oceňované album ukazuje producentské kvality Coyu v plné šíři. Písně jsou pevně zasazeny do prostředí rovných klubových beatů, přesto čerpají inspiraci z mnoha žánrů včetně techna, drum and bass, trip hopu, industriálu a klubového undergroundu. Šestnáctka skladeb otevřela široký prostor pro spolupráci. Na jednotlivých písních se podíleli hvězdy jako Moby, Lazarusman, The Horrorist, Thomas Gandey nebo Gabriella Vergilov.

Iván Ramos Salinas (alis Coyu) začínal s DJ-ingem v patnácti. Několik let působil jako hudební publicista, vedl i vlastní rádiový podcast. Díky tomu navázal kontakty s taneční scénou doma ve Španělsku, ale i v zahraničí. Po vydání mnoha úspěšných tracků pod křídly vydavatelství Cocoon, Noir Music, 100% Pure, Vision nebo Get Physical si v roce 2008 založil vlastní label Suara. Během následujících let se mu podařilo vybudovat jeden z nejsilnějších record-storů na hudební scéně s přesahy do módy (nebo charity pro kočky). Hned třikrát ovládl žebříček TOP 100 labelů na Resident Advisoru, prvenství zaznamenal i na Beatportu. Během koncertní kariéry objel prakticky celou planetu. Za zmínku stojí zejména vystoupení na Sónar Festivalu (2012 a 2013), účast na miamském festivalu Ultra (2018) nebo letní rezidence v Pachá Ibiza, kde Coyu sdílel stage s interprety jako John Digweed, Steve Lawler, DJ Sneak nebo Fritz Kalkbrenner.

Info

Elektra:
Coyu (e)
6. 3. 2020 21:00
Fléda Club, Brno
fb událost

foto © Christian Navarro

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Srpnové Fource Live se stěhují

redakce 11.07.2020

Koncertní série Fource Live představí Aiko, Teepee, Ai Fen, Khoibu a přesouvá termín koncertu Metronomy na jaro.

Sophia v Underdogs!

redakce 10.07.2020

Jen málo muzikantů má štěstí na takový „život po životě,“ jako Robin Proper-Sheppard.

Koncert pro Sedmičku s New|Old, Krang a Burning Steps

redakce 10.07.2020

Provozní klubu se rozhodli, že ve spolupráci s českými kapelami, spřízněnými s Klubem 007, uspořádají do konce roku 2020 víkendové koncerty.

Explicit opakuje zrušený březnový line up a dává šanci méně známým DJs

redakce 09.07.2020

Explicit sound se po dlouhé době představí v samostatných setech jako Dj De, Vinfield a Krabs, který má před sebou zároveň svoji první live show.

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.